1 Milyar Dolarlık Bitcoin İşlemini Kim Yaptı?

Bundan birkaç saat önce Bitcoin ile epey büyük çaplı bir işlem yapıldı. Whale Alert tarafından aktarılan bilgilere göre bir adresten 120 binden fazla (1 milyar dolar civarı) Bitcoin çıktı.

 

İşlemin Detayları

Bu işlem ilk duyulduğu sıralarda pek çok kripto para takipçisinin ilgisini çekti. Kimisi bu işlemin bir balina tarafından yapıldığını, kimisi bunun tamamen piyasayı manipüle etmek için yapıldığını öne sürdü.

Bu işlemin Bitfinex tarafından yapıldığı ise sonradan anlaşıldı. Bitcoinist tarafından aktarılan bilgilere göre bu işlem Bitfinex’in kullandığı soğuk cüzdanlar (cold wallet) arasında yapıldı.

Bitfinex gibi büyük çaplı borsalar nadir de olsa buna benzer işlemler yapabiliyorlar. Ancak birkaç ayda bir görülen bu işlemler genelde Bitcoin fiyatında ciddi bir hareketlilik yaşandığı zaman yapılıyor.

Bitcoin’e Övgü

Bitfinex’in yaptığı bu 1 milyar dolarlık işlem şu anda hala pek çok kişinin ilgisini çekmeye devam ediyor. Bunun başlıca sebebi ise işlemin gerçekten düşük bir maliyetle yapılmış olması.

Günümüzde Bitcoin ile işlem yapmak bazen bankalarla yapılan işlemlere kıyasla çok daha düşük maliyetli olabiliyor. Bitfinex tarafından yapılan bu işlem tam olarak bunun bir örneği.

Blockchain verilerine göre Bitfinex bir adresten başka bir adrese 1 milyar dolardan fazla para göndermek için sadece 80 dolar gibi bir işlem ücreti ödedi.

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “1 Milyar Dolarlık Bitcoin İşlemini Kim Yaptı?”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...