’20 trilyon dolarlık ABD borcu, kaçınılmaz olarak büyük kripto para patlamasına yol açacak’

Kripto para platformu ShapeShift’in CEO’su ABD’nin 20 trilyon doları aşan borcunun kaçınılmaz olarak büyük kripto para patlamasına yol açacağını iddia etti.

ShapeShift’in CEO’su Erik Voorhees, Kasım ayı itibari ile yaklaşık 21.7 trilyon dolara ulaşan ABD’nin artan borcunun kaçınılmaz olarak büyük bir artışa neden olacağını söyledi.

Voorhes, bir sonraki küresel finansal kriz sırasında dünyanın kuruluşların 20 trilyon dolarlık borcu hiçbir zaman ödeyemeyeceğinin farkına varacağını ve bunun itibari paraların ölümüyle sonuçlanacağını öne sürdü. Kripto para uzmanı ardından “Kriptoya ne olacağını izleyin.” dedi.

Voorhes, ulusal borcu geri ödemek için hükümet ve federal rezervin daha fazla para basmak zorunda kalacağını, bunun da enflasyonun artması ile ABD Doları’nın satın alma gücünün azalmasıyla sonuçlanacağını iddia ediyor.

BlackRock dahil büyük finansal kurumlar endişeli

Dünyanın en büyük varlık yöneticisi olan BlackRock, ABD’nın hızla arta ulusal borcuna ilişkin endişelerini dile getiren en büyük finansal kurum.

Şirketin CEO’su Larry Fink, ABD hükümetinin ülkenin artan bütçe açığından ötürü bir kaynak sorununa doğru gittiğini belirtti. Fink, ABD’nin gelecek yılın başında 1 trilyon dolar borç almak zorunda kalabileceğini söyledi.

Ekonomi profesörü Nouriel Roubini de Fink’in fikirlerini paylaşarak faiz oranının ABD ekonomisinin büyüme oranıyla eşleşemediği bir noktaya yükseldiğini vurguladı.

Birçok ekonomist tarafından öne sürüldüğü gibi Federal Rezerv’ün belirlediği aşırı yüksek faiz oranı nedeniyle 2020 yılının sonuna kadar bir finansal kriz yaşanırsa ABD Doları büyük ölçüde değer kaybına uğrayabilir. Bu durum da yatırımcıları küresel ekonomiye bağlı olmayan altın ve kripto paralar gibi değer depolama araçlarına yönlendirebilir.

Sending
User Review
0 (0 votes)
Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “’20 trilyon dolarlık ABD borcu, kaçınılmaz olarak büyük kripto para patlamasına yol açacak’”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...