400 piyasa katılımcısının nedenleri ile en çok tercih ettiği 5 altcoin

Kraken’ın araştırma kolu Kraken Intelligence, dünyanın dört bir yanından 400 kişi ve kuruma en çok tercih ettikleri altcoin’leri ve tercih nedenlerini sordu.

Kripto para borsası Kraken’ın araştırma kolu Kraken Intelligence, dünyanın dört bir yanından 400 kişi ve kurumun katılım sağladığı araştırmada 2020’de kripto paralara ilişkin beklentileri masaya yatırdı.

Araştırmanın katılımcıları arasında bireysel trader’lar, kurumlar, yatırımcılar, ödeme şirketleri, kripto para borsaları ve madenciler yer aldı. Bunların yüzde 84.1’inin yönetimi altındaki varlık 10 milyon dolardan azken yüzde 2.6’sının 100 milyon dolardan, yüzde 2.6’sının 50 milyon dolardan ve yüzde 10.6’sının ise 10 milyon dolardan fazlaydı.

Katılımcılara Bitcoin ve Ether için fiyat hedefleri de soruldu. Bitcoin için ortalama 2020 fiyat hedefi 22 bin 866 dolar, Ether için ise 810 dolardı. Araştırma, Bitcoin’in 9000 dolar seviyelerinde, Ether’in ise 170 dolar seviyelerine işlem gördüğü Ocak ayında gerçekleştirildi.

En çok tercih edilen altcoin’ler

Katılımcılara ayrıca en çok tercih ettikleri beş alternatif kripto para da soruldu. Ankete verilen yanıtlara göre, katılımcıların favori 5 altcoin’i Ether (ETH), Monero (XMR), XRP (XRP), Litecoin (LTC) ve Tezos’tan (XTZ) oluştu.

“Favori altcoin’leriniz nedir?” sorusuna, 117 katılımcı Ether, 57 katılımcı Monero, 57 katılımcı XRP, 51 katılımcı Litecoin ve 49 katılımcı ise Tezos yanıtını verdi.

Bu altcoin’lerin tercih edilme nedenleri ise özetle şöyleydi:

  • Ether – Bitcoin’e alternatif, ETH 2.0, likidite, Solidty, kurumsal benimseme, piyasa değeri, hız, ölçeklenebilirlik, baskın akıllı kontrat oyuncusu, ekosistem, DeFi desteği, akıllı kontrat desteği, işlem hacmi ve volatilite, geliştirme, lending…
  • Monero – ASIC dirençliliği, anonimite, topluluk, likidite, gizlilik odaklı, merkeziyetsizlik, işlem maliyeti ve hız, geliştirici ekibin yeterliliği…
  • XRP – Bitcoin’e karşı yüksek beta, kurumsal benimseme ve ilgi, stabilite, düşük risk, işlem hacmi ve likidite, ana akım potansiyel, işlem maliyeti ve hız, gerçek kullanım durumu, volatilite…
  • Litecoin – Topluluk, erken proje, borsa desteği, popülerlik, satıcı desteği, piyasa değeri, işlem hacmi ve likidite, işlem hızı…
  • Tezos – Staking kolaylığı, ETH’ye hedge, geliştirilebilir, STO, yenilik, PoS delegasyonu, güçlü finansman…
Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “400 piyasa katılımcısının nedenleri ile en çok tercih ettiği 5 altcoin”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...