468 Milyon Dolarlık Bitcoin İşlemi

Sosyal medya botlarından Whale Alert geçtiğimiz gün oldukça büyük bir işlem yakaladı. Whale Alert tarafından paylaşılan bilgilere göre bilinmeyen bir Bitcoin kullanıcısı toplamda 49 bin 756 Bitcoin’lik (toplam değeri 468.5 milyon dolar civarı) işlem yaptı.

Kripto para piyasasındaki balinalar bu ve buna benzer işlemleri sıkça yapıyorlar. Bunun sebebi ise bu kadar büyük çaplı işlemleri çok düşük işlem ücretleriyle gönderebiliyor olmaları.

Bu kripto para kullanıcıları söz konusu işlemleri Bitcoin ile değil de bir banka aracılığıyla göndermeye çalıştıkları zaman çok daha fazla işlem ücreti ödemek zorunda kalıyorlar. Ayrıca Bitcoin ile gönderilen işlemler çok daha kısa süre içerisinde hedefine ulaşıyor.

Borsa İşlemi mi?

468 milyon dolarlık bu işlemin bir kripto para borsası tarafından yapılmış olması gayet mümkün.

Whale Alert tarafından verilen bilgilere göre bu adres ilgili işlemden sonra üç farklı işlem daha yaptı ve bunların hepsi hemen hemen aynı değerde işlemlerdi.

Bu gibi işlemler genellikle bireysel kripto para yatırımcıları tarafından değil sektördeki borsalar tarafından yapılıyor. Bu işlemi de cüzdandan cüzdana aktarım yapan bir borsanın yapmış olması gayet mümkün gibi görünüyor.

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “468 Milyon Dolarlık Bitcoin İşlemi”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...