6 Haziran’da Bitcoin için bir başka önemli gelişme daha var

Bitcoin için Ocak ayından bu yana her ayın 6’sı fiyatta önemli bir trend değişimine işaret ediyor. Buna ek olarak 6 Haziran’da Bitcoin üretme zorluğu da yaklaşık yüzde 13 artacak.

Lider kripto para Bitcoin, bir süredir yatay bir seyirde ilerliyor. Geçtiğimiz ayın başında 9950 dolar seviyesinden gerilemeye başlayan BTC, gelinen noktada 7650’den işlem görüyor.

Daha önce yayınladığımız bir haberde, Bitcoin için 6 Haziran tarihinin kritik bir tarih olduğunu belirtmiştik. Özetlemek gerekirse Bitcoin için her ayın 6’sı önemli bir trend değişimine işaret ediyor. Geçtiğimiz Ocak ayının 6’sında zirveyi gören Bitcoin, takip eden Şubat ayının 6’sında dip seviyeyi, onu takip eden Mart ayının 6’sında ise bir başka zirveyi gördü. Ancak tesadüfler bu kadarla sınırlı kalmadı. Yine takip eden Nisan ayının 6’sında yeni bir dibe ulaşan Bitcoin, Mayıs ayının 6’sında ise daralan üçgen içerisinde yeni bir zirve gördü.

Aşağıdaki grafik bunu gösteriyor:

Şimdi ise Bitcoin’in Haziran ayının 6’sında yeni bir zirvenin temelini atıp atmayacağı merakla bekleniyor.

Aynı gün Bitcoin üretmek de zorlaşıyor

Bitcoinwisdom.com’un verilerine göre, 6 Haziran’da Bitcoin üretme zorluğu yaklaşık yüzde 13 artacak. Tarihsel olarak Bitcoin üretme zorluğu yaklaşık iki haftada bir artıyor. Üretim zorluğu ve fiyat arasında bir korelasyon olup olmadığı hala tartışma konusu. Bitcoin’i bir ürün olarak değerlendirirsek herhangi bir üründe üretim zorluğu arttıkça maliyet de aynı oranda artar. Maliyetin artmasıyla bunun fiyata da yansıması beklenir. Bununla birlikte son 6 ayda üretim zorluğu sürekli artan Bitcoin’in fiyatı neredeyse sürekli olarak geriledi. Her şeyden öte yine de Bitcoin’de üretim zorluğu artışının 6 Haziran’a denk geliyor olması dikkat çekici.

Sending
User Review
0 (0 votes)
Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “6 Haziran’da Bitcoin için bir başka önemli gelişme daha var”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...