7 milyar dolar, Bitcoin ve altcoin’lerde doğru an için bekliyor

Piyasadaki stabil kripto para miktarı son zamanlarda 7 milyar doları aştı. Bu rakam, sadece son 30 günde 1.5 milyar arttı. Bu gerçeğin ileride güçlü bir yükseliş baskısı oluşturabileceği belirtiliyor.

Bitcoin, inişli çıkışlı ilerlerken son zamanlarda stabil kripto paralar ciddi bir büyüme kaydetti. USDT, USDC, PAX ve daha birçok ABD Doları’na endeskli stabil kripto paraların toplamı 7 milyar doları aştı. Bu rakam, sadece son 30 günde 1.5 milyar dolar arttı.

Özellikle son 30 gündeki bu artış, koronavirüs salgının dünya çapında hızla yayılmasıyla birlikte geldi.

Salgın, küresel piyasaları etkilerken kripto paralarda da tahribat yarattı. Piyasadaki düşüşler, daha fazla yatırımcının kripto para pozisyonlarından çıkarak stabil kripto paralara geçiş yapmalarına yol açtı. Bu da bu pazarın hızla büyümesini beraberinde getirdi.

Bir kripto para analiz oluşumu olan Bloqport da bu gerçeğe dikkat çekti. Bloqport, kenarda kripto para piyasalarına ve Bitcoin’e girmek için bekleyen çok fazla para olduğunu, bunun ileride güçlü bir yükseliş baskısı oluşturabileceğini vurguladı.

Stabil kripto paralar, değeri sabitlemek ve kripto para piyasalarındaki aşırı fiyat oynaklığından etkilenmemek için kullanılıyor. ABD Doları ile desteklenen stabil kripto para birimleri olduğu gibi Avro, Yen, Yuan, hatta altın ile desteklenenleri de var. Ayrıca geçtiğimiz yıl Türk Lirası’na dayalı BiLira (TRYB) adında bir stabil kripto para da piyasaya sürülmüştü.

Alım emirlerinde yığılma

Bu arada Bitcoin için kısa vadede 5850 – 6000 dolar aralığındaki alım emirlerinde ciddi bir yığılma görülüyor. Bitfinex, Kraken ve Coinbase Pro gibi önde gelen borsaların emir tahtalarının toplamını sunan veri platformu Bitcoinity’ye göre, alım emirleri, satışlara göre çok yoğun. Bu, trader’ların kısa vadede çoğunlukla 5850 – 6000 dolar aralığını alım için uygun aralık olarak belirlediklerini ve buradan bir sıçrama gelebileceğini gösteriyor.

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “7 milyar dolar, Bitcoin ve altcoin’lerde doğru an için bekliyor”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...