ABD’de Blockchain Uzmanlarına Koronavirüs Tatili Yok

ABD İç Güvenlik Bakanlığı’na bağlı olan Siber Güvenlik ve Altyapı Güvenliği Kurumu (CISA) geçtiğimiz günlerde Koronavirüs salgınıyla ilgili bir bildiri yayınladı.

Dünya genelindeki birçok insan Kovid-19 hastalığından korunabilmek için evinden çalışmaya başladı. Bu sırada birçok kafe, restoran, mağaza vb. kapatıldı. Ancak bazı insanlar hala işlerine gitmek zorundalar.

Bunlardan bazıları gitmek “zorunda” olan özel sektör çalışanları, bazılarıysa Koronavirüs ile mücadele önemli bir rol oynayan ve bu sürece katkıda bulunması beklenen çalışanlar (sağlık çalışanları gibi).

CISA tarafından yayınlanan bu bildiride bazı meslek gruplarının çalışmaya devam etmeleri istendi. Bildiride yer alan bilgi şu şekilde:

“Gıda, sağlık ve ilaç hizmeti gibi İç Güvenlik Bakanlığı’nın kritik altyapı olarak tanımladığı bir sektörde çalışıyorsanız mesainize normal seyrinde devam etmek gibi bir sorumluluğunuz bulunmaktadır.”

İç Güvenlik Bakanlığı şu anda gıda sektöründeki tedarik zinciri uzmanlarına büyük ihtiyaç duyulduğunu belirtiyor. Bakanlık şu anda tarla işçilerinin, çiftlik sahiplerinin, aracıların vs. her zamanki seyrinde çalışmalarını öneriyor. Bakanlık’ın yaptığı tanımlamalara göre blockchain uzmanlarının da bu süreç içerisinde çalışmaları gerekiyor.

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “ABD’de Blockchain Uzmanlarına Koronavirüs Tatili Yok”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...