Abra CEO’sundan Cardano ve Shelley açıklaması: Yarış kızışacak!

Abra CEO’su Bill Barhydt, Cardano’nun Shelley güncellemesinin, akıllı sözleşmeler alanındaki yarışmayı artıracağını belirtti.

Bilindiği üzere Ethereum “akıllı kontratların kralı” olarak görülüyor. Cardano ise bu anlamda ikinci sırada ancak Shelly güncellemesi, ADA’nın vites yükselttiğinin göstergesi.

ETH piyasa değeri açısından rakiplerine göre önde bulunuyor ancak işlem ücretleri ve aktif kullanıcılar gibi faktörler de göz önüne alındığında ETH bu farkı daha da açıyor. Tüm verilere bakıldığında Ethereum açık ara lider.

Ethereum ayrıca rakiplerine oranla madencilikten de müthiş ücretler toplamayı başarıyor. Buna ek olarak, Blockchain benimsenmesi söz konusu olduğunda güvenilir ağı sebebiyle büyük şirketler arasında yine ETH ciddi şekilde popüler konumda. Hatta Tezos ve Waves platformları ETH’nin yanına bile yaklaşamıyor.

Tüm bunlara rağmen endüstrinin tecrübeli isimleri, Shelley’nin tüm bu verileri değiştirme yolunda bir adım olduğunu ve sektörde yarışın kızışacağını belirtiyorlar.

Uzun bir bekleyişten sonra Cardano Shelley’nin ağa büyük değişiklikler getirmesi bekleniyor. Yaklaşan Ethereum 2.0 gibi Shelley de büyük değişiklikler vadediyor. Buna verilen en büyük örnek ise topluluk katılımını ve stake havuzlarını artırmayı hedefleyen teşvik programı.

Yapılan resmi açıklamaya göre; Cardano Shelley güncellemesi, Cardano’ya olan güveni 100 kat artıracak! Bilindiği üzere Shelley kodu, 1 Temmuz’daki Shelley Sanal Zirve’de resmen yayınlanmıştı. Zirvede güncellemenin tüm özellikleri canlı yayında tartışılırken hard-fork’un da Temmuz ayı sonunda gerçekleşmesi bekleniyor. Buna ek olarak da ADA’nın stake’i de Coinbase tarafından desteklenecek.

Cardano topluluğu nasıl Shelley konusunda iyimserse, Abra CEO’su Barhydt de bu gelişmeleri kripto dünyası için olumlu olarak görüyor. Barhydt ayrıca yarışmanın endüstri için iyi olduğunu ve mutlaka büyüme getireceğini, benimsenmenin hızının yükseleceğini ve kripto evrenindeki gelişmelerin de artacağını belirtti.

Cardano kurucusu Charles Hoskinson da Barhydt’a Shelley konusunda katılıyor. Hoskinson ayrıca Ethereum’un da kısa zamanda Cardano’nun yükselişini hissedeceğini söyledi.

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “Abra CEO’sundan Cardano ve Shelley açıklaması: Yarış kızışacak!”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...