ADB’de Bankalar Kripto Para İşlemlerini Bloke mi Ediyorlar?

ABD‘deki bazı kripto para yatırımcıları son zamanlarda bazı bankalardan şikayetçi olmaya başladılar. Kripto para yatırımcıları, bu bankalar yüzünden kripto para işlemi yapamadıklarını söylüyorlar.

Ülkenin en büyük bankalarından biri olan Wells Fargo müşterileri, sosyal medya üzerinden banka ile ilgili çeşitli şikayetlerde bulunuyorlar. Wells Fargo müşterilerinin iddiası, bankanın kripto para işlemlerini bloke etmesiyle alakalı.

Wells Fargo müşterilerinden biri kısa süre önce Twitter’dan konuyla ilgili şöyle bir gönderi paylaştı:

“Wells Fargo hesabımda garip şeyler oluyor…Coinbase’ten kripto para alamıyorum. Banka kartımı kullanmaya çalışıyorum ama ‘Kart bulunamadı’ diyor.”

Wells Fargo’nun destek ekibi bu müşterinin şikayetiyle kısa süre içerisinde ilgilenerek bankanın kripto para işlemlerine izin vermediğini söyledi. Ancak durum yalnızca bundan ibaret olmayabilir. Çünkü bazı müşteriler bankanın yalnızca kripto para işlemlerini bloke etmekle kalmadığını, doğrudan banka hesabını dahi kapattığını öne sürüyorlar. Bir kripto para yatırımcısının Twitter’da paylaştığı gönderi şu şekilde:

“Wells Fargo bundan birkaç hafta önce hiçbir uyarıda bulunmadan hesabımı kapattı. Ama Bitcoin hesabımı kapatamazlar ve yeni nesil yavaş yavaş doğru yolu görmeye başlıyor.”

Wells Fargo kripto paralarla ilgili yapılan her işlemi bloke ediyor mu bilinmiyor. Ancak yine Twitter’daki bazı müşteriler Wells Fargo hesaplarını kullanarak sorunsuz bir şekilde kripto para işlemi yaptıklarını dile getiriyorlar.

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “ADB’de Bankalar Kripto Para İşlemlerini Bloke mi Ediyorlar?”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...