Akon, Stellar Tabanlı Bir Kripto Para Piyasaya Sürecek!

Akon’un kripto parası hangi ağ tabanlı olacak?

Grammy adaylığı bulunan ve albümleri milyonlarca satan dünyaca ünlü şarkıcı Akon, Akoin isimli kripto para biriminin hangi blockchain ağı tabanlı piyasaya sürülmesi gerektiğine karar verdi. Akon, daha önce duyurusunu yaptığı kripto para biriminin Stellar ağı tabanlı olacağını açıkladı.

Akoin, Stellar Tabanlı Olacak

Akoin kurucu ortağı ve başkanı Jon Karas konu hakkında yaptığı açıklamada Stellar ile paylaştıkları ortak değerlerden dolayı bunda karar kıldıklarını belirtti:

“Akoin Stellar’ın dağıtık, hybrid blockchain ağını özellikle Afrika gibi bölgeleri kapsayan küresel bir finansal katılım elde etmeyi amaçlayan ortak bir hedefe sahip oldukları için seçti.”

Stellar’ın hedeflerinden birisi de Afrika gibi bankacılık hizmetlerine erişimin çok düşük olduğu bölgelerde insanlara finansal katılım getirebilmek. Aktif olarak bu konuda çalışmalar yapan Stellar, görünüşe göre bu yönüyle ünlü şarkıcının ilgisini çekmeyi başarmış.

Akoin’in bir hizmet token’i olacağı ve Stellar cüzdanları ile uyumlu olacağı açıklandı. Buna ek olarak Stellar ağında desteklenen bütün itibari paralar ile kripto paralar da Akoin’le uyumlu olacak. Kullanıcılar ağdaki herhangi bir kripto para birimini Akoin ile mevcut değerler üzerinden değiştirebilecek.

Akon kripto para birimine ek olarak bundan kısa süre önce de kendi şehrini kurmak için Senegal Başkanı’ndan onay almayı başarmıştı. Akon ilgili kripto para biriminin hangi ağ tabanlı olacağını da seçtiğine göre, yakında bunun aktif olarak kullanıldığına tanıklık edebiliriz.

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “Akon, Stellar Tabanlı Bir Kripto Para Piyasaya Sürecek!”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...