Beklenen Bitcoin platformu Bakkt’ın BitLicense planı

Bir süredir beklenen New York Borsası’nın ana şirketi Intercontinental Exchange’in kripto para platformu Bakkt, CFTC’den onay almak için farklı bir plan üzerine çalışıyor.

Bloomberg’ün bugün yayınlanan haberinde New York Borsası’nın ana şirketi Intercontinental Exchange’in kripto para platformu Bakkt’ta fiziksel teslimli Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerini piyasaya sürmek için New York eyaletinden BitLicense almayı planladığı bildirildi.

BitLicense, New York Finansal Hizmetler Departmanı (NYDFS) tarafından verilen ve New York eyaletinde kripto parayla ilgili iş yapmak isteyen şirketlere zorunlu kılınan bir lisans.

Bakkt’ın BitLicense planını ABD Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu’nun (CFTC) fiziksel Bitcoin vadelilerini onaylamaya yanaşmaması üzerine devreye aldığı belirtiliyor.

Bloomberg’e konuşan kaynaklar, şirketin BitLicense’ı CFTC’nin kaygılarını hafifletmek için almak istediğini aktarıyorlar.

Komisyonun, Bakkt’ın NYDFS’den kripto para saklamak için lisans alması halinde Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerinin listelenmesine izin verebileceği kaydediliyor.

Şirketin piyasaya sürmek için çabaladığı vadeli işlem sözleşmesi, CBOE ve CME gibi borsalarda görülenlerden farklı. Aradaki fark, Bakkt’ta sözleşmelerin süresinin dolmasını takiben alışverişin dolar yerine doğrudan Bitcoin’le yapılacak olması.

Ayrıca platform, işletmelerin Bitcoin başta olmak üzere kripto paraları kolaylıkla kabul edebilmelerinin önünü açmayı planlıyor.

Mart ayında CFTC’den bir yetkili, kurumun Bakkt’la ilgili olarak Bitcoin vadeli işlem sözleşmeleri de dahil olmak üzere birden fazla kripto parayla ilişkili başvuruyu onaylamak için aktif olarak çalıştığını açıklamıştı.

Sending
User Review
0 (0 votes)
Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “Beklenen Bitcoin platformu Bakkt’ın BitLicense planı”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...