BiLira, önümüzdeki hafta piyasaya sürülüyor

Türk Lirası’na endeskli stabil kripto para birimi BiLira, önümüzdeki hafta Coiny’de BiLira/TL çiftiyle listelenmeye başlayacak.

Ethereum üzerinde çalışan ve Türk Lirası ile 1:1 oranında desteklenen stabil kripto para BiLira, önümüzdeki hafta piyasaya sürülüyor.

Emin Gün Sirer’in liderlik ettiği Ava Labs, Varol Civil, Alp Ihlamur, Onur Umut ve diğer birkaç yatırımcının dahil olduğu bir grup tarafından 250,000 dolarlık yatırım aldığı bildirilen BiLira Teknoloji A.Ş., BiLira’yı 9 Aralık’ta kripto para borsası Coiny’de BiLira/TL çiftiyle işleme açacak.

Kullanıcıların ilk olarak Temmuz ayında duyurulan BiLira’yı edinebilmesi için öncelikle kimlik doğrulama sürecini tamamlamaları gerekiyor. İkinci aşamada ilgili banka hesabına Türk Lirası transferinin yapılmasının ardından BiLira, alıcının Ethereum cüzdanına gönderiliyor.

BiLira’nın resmi internet sitesinde belirtildiği üzere, şu an için Garanti, VakıfBank, Fibabanka ve Turkishbank gibi dört farkı ödeme kanalı mevcut. BiLira’yı kullanmaya başlamak için en az 100 TL’lik bir transfer gerekiyor.

Şirket, Türk Lirası haricinde farklı para birimlerine endeksli stabil kripto paralar da geliştirmeyi planlıyor.

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “BiLira, önümüzdeki hafta piyasaya sürülüyor”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...