Binance CEO’su, Bitcoin Zenginlerini Solladı!

Binance kripto para borsasının CEO’su, kripto para milyarderlerini solladı.

Dünyanın en popüler kripto para borsalarından birisi olan Binance‘in CEO’su, yeni yayınlanan verilere göre Bitcoin milyarderlerinin çoğunu geride bırakmayı başardı. Bu da aslında sektör düşerken bile borsaların elde ettiği gelirin görülebilmesi için önemli bir örnek teşkil ediyor.

8BTC kaynağının aktardığı habere göre, Hurun Küresel Zenginler Listesi, yayınladığı son raporunda Changpeng Zhao‘nun artan servetini gözler önüne serdi. Yayınlanan listede 42 yaşındaki CZ’nin, geçtiğimiz yıl 1,3 milyar dolar olan kişisel varlığını 2,6 milyar dolara çıkarttığı görülüyor. Aslında Binance’in birçok piyasaya girmesi ve BitMEX’in piyasa hakimiyetinibile düşürmesi, CZ’nin servetini nasıl arttırdığını daha net anlaşılabilmesini sağlıyor.

Kripto Para Borsalarının CEO’ları Milyarderler Listesine Girdi!

Kripto para sektöründen olup da listeye giren kişiler arasında en zengin olanı Changpeng Zhao olarak gözüküyor. Zhao daha önce listenin alt sıralarında yer alsa da, yeni yıl raporunda birçok önemli ismi geride bırakmayı başardı. Listede kripto para sektöründen en zengin ikinci kişi ise Ketuan Zhan olarak karşımıza çıkıyor.

Bitmain’in geçtiğimiz aylarda şirketten ayrılmaya zorlanan kurucu ortağı, 1,6 milyar dolarlık net serveti ile aslında sektörün önemli isimlerinden birisi. Ketuan’ın yaşadığı zorlu süreçte geçen yıla kıyasla servetinde %41 gibi sert bir düşüş yaşadığı görülüyor.

Üçüncü sırada yer alan kripto para milyarderi ise OKEx ve OKCoin kripto para borsalarının kurucusu Mingxing Xu olarak gözüküyor. Xu’nun listeye yeni girdiği ve 1,4 milyar dolarlık bir serveti olduğu görülmekte. Ripple kurucularından Chris Larsen servetinde %13’lük bir gerileme yaşasa da, hala sektörün en zengin dördüncü ismi konumunda.

Beşinci sırada yer alan Huobi kripto para borsasının kurucusu Li Lin’in serveti 1,1 milyar dolar olarak gözükürken, Coinbase CEO’su Brian Armstrong ise %23’lük servet düşüşü ile altıncı sırada yer alıyor.

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “Binance CEO’su, Bitcoin Zenginlerini Solladı!”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...