Binance’de kurumsal Bitcoin işlemleri ikiye katlandı

Kurumsal yatırımcıların Bitcoin ve kripto para işlemlerine her zamankinden daha fazla ilgi gösterdiği ifade ediliyor. Binance ve Huobi gibi kripto para borsaları, kurumsal işlemlerin katlanarak arttığını bildirdi.

Kurumsal yatırımcıların kripto paralara ilgisi 2020 yılında artış gösteriyor.

Decrypt tarafından bildirildiği üzere, Binance spot taraftaki kurumsal müşteri hacimlerinde çarpıcı bir artış deneyimliyor. 2020 yılının ilk çeyreğinde hacimler, bir önceki çeyreğe göre yüzde 113 yükselişle iki katın üzerine çıktı. Ayrıca borsa, daha hızlı bir oranda kurumsal kayıt aldıklarını bildirdi. Bir Binance yetkilisi, “2020’nin ilk çeyreğinde katılan yeni kurumsal müşteri sayısı, 2019’un dördüncü çeyreğinden yüzde 47.4 daha fazla.” diyor. Borsa, şu anda 3000’in üzerinde kurumsal müşteriyle çalışıyor.

Huobi’de de benzer bir artış var. Kurumsal taraftaki spot hacimler, bu borsada yüzde 133.71 oranında yükseldi. Huobi, 2020’nin ilk çeyreği itibari ile kurumsal işlemlerde 101.1 milyar dolarlık hacme ulaştığını ifade ediyor. 2019 yılında ortalama üç aylık işlem hacmi ise 43.2 milyar dolardı.

Türev tarafında ise Binance, kurumsal müşteri hacimlerinin patlama yaşadığını belirtiyor. Bu rakam, bir önceki döneme göre yüzde 217 yükseldi. Huobi de türev piyasasındaki kurumsal işlem hacminin 2020 yılının ilk çeyreğinde 343.8 milyar dolar olarak gerçekleştiğini aktardı. 2019 yılı ortalama çeyrek dönem işlem hacmi olan 126.7 milyar dolar ile karşılaştırıldığında yüzde 171.16’lık bir artış söz konusu.

CME’de rakamlar biraz daha azdı fakat artış dikkat çekiciydi. Kurumsal yatırımcılara vadeli işlem ve opsiyon ürünleri sunan borsa, 2020 yılının Mayıs ayında bir önceki yıla göre ortalama günlük yüzde 24’lük artış yaşadığını açıkladı. Dahası, CME’ye göre ortalama günlük hacimler, Mayıs ayında 8716 kontrata ulaştı ve bu 44 bin BTC’ye eşit. Nisan ayı ile karşılaştırıldığında yüzde 50’lik bir artış var.

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “Binance’de kurumsal Bitcoin işlemleri ikiye katlandı”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...