Binance’in çalınan Bitcoin’leri yeniden harekete geçti

7 Mayıs’ta saldırıya uğrayarak 7000 BTC çaldıran Binance’in bu çalınan kripto paraları, hareket halinde. Hacker’lar son birkaç günden bugüne kadar birçok işlemle birçok Bitcoin transferi gerçekleştirdi.

Dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, 7 Mayıs’ta hack saldırısına uğramış ve o sıralarda yaklaşık 40 milyon dolar değerindeki 7,000 BTC’sini kaybetmişti.

Mayıs ayının başlarında çalınan BTC‘lerin olduğu cüzdanlarda birkaç hareket tespit eden Blockchain şirketi Confirm, yakın zamanda hacker’ların bu cüzdanlara yeniden erişim sağlayarak Bitcoin’leri hareket ettirdiğini bildirdi.

Confirm’e göre, hacker’lar saldırıdan sonra şu sıralarda 8.8 milyon dolar değerindeki 1,060 BTC’yi her seferinde daha küçük miktarlara bölerek farklı cüzdanlara gönderdiler. 12 Haziran 2019’da 1,060 BTC’yi bc1q2… cüzdan adresinden bc1qg… cüzdan adresine gönderen hacker’lar, 19JPv… cüzdan adresine de tuhaf bir şekilde 16 dolar değerinde 0.002 BTC yolladılar. Bu küçük miktarın neden bir başka cüzdana aktarıldığı belli değil.

Daha sonra 1,040 BTC’yi bc1qd… cüzdan adresine gönderen hacker’lar 19.68 BTC’yi de 1JSfJ… cüzdan adresine aktardı. Bu da, büyük cüzdanları daha küçük parçalara bölmek için harcanan çabayı gösteriyor.

Ardından bc1qc… cüzdan adresine 1,021 BTC transfer eden hacker’lar, yine 19.42 BTC’yi de 1DPjH… cüzdan adresine yolladılar

Cüzdanların her birinin şu anda yasal kripto para borsaları tarafından dikkatle takip edildiği göz önünde bulundurulduğunda, bu BTC’leri itibari paraya çevirmek oldukça zor fakat imkansız değil.

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “Binance’in çalınan Bitcoin’leri yeniden harekete geçti”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...