Binance’in CEO’sundan Elon Musk’a “SpaceXCoin” teklifi

Önde gelen kripto para borsası Binance’in CEO’su Changpeng Zhao, Elon Musk’a “SpaceXCoin” teklifi ile geldi.

Elon Musk‘ın en sevdiği kripto paranın Dogecoin olduğunu açıklamasından bu yana insanlar, Musk’ın ve onun ilgisini çekebilecek herhangi bir kripto para biriminin arasında bir şekilde ilişki kurmak için büyük çaba sarf ediyorlar.

Dogecoin’in kurucusu Jackson Palmer daha geçen ay Dogecoin.com’u 4.2 milyar dolar gibi muazzam bir paraya satmaya hazır olduğunu duyurdu.

Dogecoin 5 aylık durgun döneminin ardından CEO değişikliği ihtiyacına karar vermiş ve Twitter’da takipçilerine “yeni CEO kim olmalı?” diye bir anket düzenlemişti. Anketin sonucunda birinci olan Musk, bu konuyla ilgili bir tweet’in altına şöyle yazmıştı:

“Dogecoin benim favori kripto param olabilir. Bu çok havalı.”

Bu tweet’in ardından profiline “Dogecoin CEO”su ibaresini ekleyen Musk, daha sonra bu ibareyi “eski Dogecoin CEO”su olarak değiştirmiş ve en sonunda da kaldırmıştı.

2 gün önce de adeta Musk’ın aklını çelmeye çalışan Binance’in CEO’su CZ, Twitter’da onu etiketleyerek şöyle yazdı:

“SpaceXcoin. Uzay araştırmaları kripto para kullanılarak küresel düzeyde finanse edilebilir. Yatırımcılar isimlerini blockchain’de imzalayabilir.”

CZ’nin aklındaki şu: Uzaya yapılacak gezilere sponsor olabilecek bir kripto para ve zamanımızın en saygın ve en başarılı girişimcilerinden biri olan Elon Musk’ın tüm kripto para dünyasına güvenilirlik kazandırabilme ihtimali.

Şaka olsun veya olmasın kripto para dünyasından isimler Tesla ve SpaceX kurucusu Musk’ın ilgisini kendi alanlarına çekmeye çalışırken, Musk da sıklıkla kripto para topluluğuyla ilgili şakalar yapıyor.

Mesela daha üç gün önce Twitter’da durduk yere “Ethereum” yazan Musk, dakikalar sonra şaka şaka anlamına gelen JK (just kidding) yazmıştı.

Ethereum’un kurucusu Musk’ın tweet’ine yanıt olarak onu Ethereum’un Ekim’deki büyük zirvesine davet etmiş, Musk da ona “Ethereum’da ne geliştirilebilir?” diye sormuştu. Ve Buterin de ona Ethereum’la yapılabilecek 13 makul uygulamadan bahsetmişti.

Elon Musk, Şubat ayının sonlarına doğru Twitter’da yaptığı açıklamada, yıllar önce bir arkadaşının kendisine hediye olarak gönderdiği 0.25 BTC’den başka kripto parası olmadığını açıklamıştı.

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “Binance’in CEO’sundan Elon Musk’a “SpaceXCoin” teklifi”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...