Binance’ten Türkiye dahil 8 ülkeye yardım kampanyası

Kripto para borsası Binance, aralarında Türkiye’nin de bulunduğu 8 ülkeye koronavirüsle mücadele kapsamında tıbbi malzeme yardımında bulunmak üzere 5 milyon dolarlık bir kampanya başlattı. Şirket, ilk etapta 1 milyon dolar bağışladı.

Kripto para borsası Binance, yardım kuruluşu Binance Charity ile koronavirüs salgını ile mücadele etmeyi amaçlayan yeni bir bağış toplama projesinin duyurusunu yaptı.

Kovid’e Karşı Kripto olarak adlandırılan proje kapsamında Binance; Türkiye, İtalya, Almanya, İspanya, Güney Kore, İran, Amerika ve İngiltere gibi virüsten en kötü etkilenen ülkeler için tıbbi ürünler almaya harcanacak 5 milyon dolar toplamayı hedefliyor. Borsa, ilk etapta 1 milyon dolar bağışlayarak girişime öncülük ediyor ve #CryptoAgainstCOVID sosyal medya kampanyası aracılığıyla 2 milyon dolara kadar bağış yapma taahhüdünde bulunuyor.

Şirket, Ocak ayında başlatılan “Wuhan için Binance” kampanyası kapsamında Çin’e 1.4 milyon dolarlık tıbbi malzeme bağışı yapmıştı.

Binance CEO’su Changpeng Zhao, konuyla ilgili olarak “Kripto para topluluğu büyüyen bir kuvvet ve bunu hayırseverlikle güçlendirme fırsatımız var. Kovid-19’a karşı birleşirken topluluğu bu girişime katılmaya teşvik ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “Binance’ten Türkiye dahil 8 ülkeye yardım kampanyası”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...