Bitcoin 8 Bin Doları Zorluyor

Dün sabahtan beri değer kazanan Bitcoin gece saatlerinden beri 8 bin dolar seviyesini zorluyor.

Bazı kripto para yorumcuları dün Bitcoin’in önündeki en büyük engelin 7 bin 800 dolar seviyesi olduğunu söylüyorlardı. Bitcoin gece saatlerinde bu direniş noktasını kırmayı başardı.

Coinmarketcap verilerine Bitcoin gece saat 00:00 sularına kadar 7 bin 500 dolar seviyesinde ilerledi. Ancak saat geceyarısını geçtikten sonra Bitcoin fiyatı hızla harekete geçti ve üç saat gibi bir süre içerisinde 300 dolardan fazla değer kazandı. Bitcoin böylece 7 bin 900 dolar seviyesini aştı.

 

Ne var ki Bitcoin aradan geçen birkaç saat içerisinde biraz ivme kaybetti ve yeniden 7 bin 900 doların altına düştü. Güncel verilere göre Bitcoin fiyatı an itibarıya 7 bin 877 dolar seviyesinde duruyor.

İstikamet Neresi?

Bitcoin’in bir sonraki hedefinin neresi olacağı sorusuna kesin bir yanıt vermek zor. Ancak bazı analistler Bitcoin’in bir süreliğine düzeltme sürecine gireceğini düşünüyorlar. Bu analistlere göre kısa süre içerisinde hızla yükselen Bitcoin, yine kısa vadede 7 bin 800 dolar seviyesinin altına gerileyebilir.

Bazı analistler ise Bitcoin’in ivme kaybetmiş olmasına rağmen kendini toparladıktan sonra yeniden yükselişe geçeceğini, 8 bin dolar seviyesini zorlamaya devam edeceğini düşünüyorlar. Crypto Michael dün gece yaptığı bir yorumda fiyatın 7 bin 800 doların üstüne çıkması halinde bir sonraki hedefin 8 bin 500 dolar olabileceğini söylemişti.

7 bin 800 dolar seviyesinin ne kadar önemli olduğuna CryptoWolfe da vurgu yapmıştı:

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “Bitcoin 8 Bin Doları Zorluyor”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...