Bitcoin Hala 100.000 Dolara Çıkabilir! Tahminleri Devam Ediyor.

PlanB dudak uçuklatan tahmininde iddialı.

(BTC) bugün bütün piyasalarla birlikte çok sert çakılsa da, önemli bir kripto para analisti geleceğe yönelik umut verici konuşmaya devam ediyor.

Bitcoin 100.000 Doları Görebilir Mi?

PlanB olarak bilinen kripto para analisti daha önce yaptığı analiz ve tahmininde Bitcoin’in 2021 yılı sonuna kadar 100.000 dolar olacağını açıklamıştı. BTC bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 8.000 doların altına bile inse de, PlanB tahmininden vazgeçmedi.

Analist bugün yaptığı açıklamalarında yaşanan sert çakılmanın hiçbir şeyi değiştirmediğini ve S2F olarak da bilinen stok akım formülünün “tıkır tıkır” işleyeceğini belirtti. Peki ünlü yatırımcının bu önemli fiyat modeli tam olarak neye dayanıyor? PlanB, Bitcoin’in önümüzdeki aylarda geçireceği blok ödülü yarılanması ile beraber kritik bir eşiğe geleceğini savunuyor.

PlanB’nin açıklamalarına göre bu kritik eşik piyasaya günlük olarak sürülen BTC’nin azalması ve kısıtlı arz ile beraber insanların buna olan taleplerinde artışa gitmesini içeriyor. Arzı sınırlı olan ve illa ki bir yerde tükenecek olan toplam BTC miktarından pay almak isteyenler, daha fazla fiyat verip bunu elde etmeye çalışacaklar.

Analist bu durumun büyük bir arz-talep dengesizliği yaratacağını ve fiyatların uçuşa geçeceğini düşünüyor.

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “Bitcoin Hala 100.000 Dolara Çıkabilir! Tahminleri Devam Ediyor.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...