Bitcoin öncüsü, 250,000$’lık tekliften sonra uyarıyor: Havada FOMO kokusu var

Önde gelen Bitcoin savunucularından Andreas Antonopoulos, son zamanlarda tanıtımlarını yapmak karşılığında 25 – 250 bin dolar arasında değişen tutarlarda birçok teklif aldığını belirterek “Havada FOMO (fırsatı kaçırma korkusu) kokusu var. Dolandırıcılar geliyor, dikkatli olun.” uyarısı yaptı

Bitcoin savunuculuğuyla bilinen girişimci Andreas Antonopoulos, son zamanlarda 25 – 250 bin dolar arasında projelerin tanıtımlarını yapmak için teklifler aldığını açıklayarak dolandırıcıların yeniden gün yüzüne çıkmaya başladığını ve dikkatli olunması gerektiğini ifade etti.

Bitcoin’in 20 bin dolara koştuğu 2017 yılında ve 2018’in ilk yarısında çeşitli kripto para arzları (ICO) maskesi altında bir sürü dolandırıcılık stratejileri geliştirilmişti. Bu sahte projelerde birçok kişi büyük kayıplar yaşamış ve dolandırılmıştı.

Antonopoulos, Bitcoin’in yükselişe geçmesiyle bu gibi dolandırıcılıkların yeniden ortaya çıkmaya başladığını söyledi.

Bitcoin savuncusu, “ICO, IEO, hatırlı pazarlama, öneri, danışman vs. e-postaları ve DM’leri tekrar yığılıyor. İnsanlar bana ve birçok başka kişiye inceleme yapma, öneride bulunma, tweet atma karşılığında 25 – 250 bin dolar arasında değişen miktarlarda tekliflerde bulunuyor. Dolandırıcılar geliyor. Dikkatli olun.” diyor.

Günde bu şekilde 10-15 talep aldığını açıklayan Antonopoulos, kendisine böyle tekliflerle gelen herkesi engellediğini belirtti.

Antonopoulos, bu yeni dalganın bir aydır sürdüğünü ve en son Ağustos – Aralık 2017’de görüldüğünün altını çizerek “Kripto paralardaki fiyat düşüşü onları uzaklaştırdı, şimdi geri dönüyorlar.” yorumunu yaptı.

Son olarak Bitcoin savunucusu, “Havada FOMO kokusu var. Piyasaya yeni yatırımcılar geliyor ve dolandırıcıların tuzağına düşüyorlar.” dedi ve kâr vaadinde bulunanların %100 dolandırıcı, ICO ve IEO’ların ise %99.99’unun pompala-boşalt planları olduğu uyarısında bulundu.

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “Bitcoin öncüsü, 250,000$’lık tekliften sonra uyarıyor: Havada FOMO kokusu var”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...