Bitcoin yukarı giderken bazı balinalar Ren’e (REN) yüklendi

Kripto para araştırma ve analiz şirketi Santiment, büyük kripto para sahiplerinin son zamanlarda yüksek miktarda Ren biriktirdikleri bulgusuna ulaştı.

Bitcoin’in son günlerdeki yukarı hareketi diğer büyük coin’lere de yaradı ancak kripto analitik firması Santiment balinaların çok fazla bilinmeyen bir kripto para olan Ren’den (REN) büyük miktarda biriktirdikleri bulgusuna ulaştı.

Merkezi olmayan uygulamalar için bloklar arası likidite sağlayan Ren, Nisan ayının başından bu yana yüzde 350’den fazla değer kazandı ve 8 Temmuz’da tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0.199 dolara ulaştı.

Bilindiği üzere Santiment, borsalar dışında elinde büyük miktarlarda token tutan kişileri, bir başka deyişle balinaları inceleyen bir metrik kullanıyor ve bu metrik son 2 ayda balinaların REN topladıklarını gösteriyor.

Santiment şöyle diyor:

“Borsalar dışında en çok REN tutan en büyük 10 adres hızlıca bu token’ı biriktirmeye başladılar. Son 2 ayda toplam tutulan token sayısı 227.1 milyondan 327 milyona yükseldi (+ %44). Bu kadar ciddi bir yükseliş balinaların bu token’a olan güvenlerini gösteriyor.”

Ancak Santiment son günlerdeki Bitcoin hareketinin, piyasa değeri yüksek olan coin’lere yaradığını ve özellikle DeFi coin’lerinin kısa vadede düşüş yaşayabileceğinin de altını çizdi:

“Piyasa değeri sıralamasında ilk 100 içinde bulunan ve geçtiğimiz gün pozitif yükseliş sağlayan 30 projenin 20’si ilk 40 sıra içinde yer alıyor. Son birkaç ayda DeFi projeleri ve altcoin’ler iyi momentum yakaladılar ancak bu hafta Bitcoin ipleri eline aldı. Bu da, bir süre BTC ve piyasa değeri büyük olan coin’lere bir hacim girişi olabileceğini gösteriyor. “

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “Bitcoin yukarı giderken bazı balinalar Ren’e (REN) yüklendi”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...