Bitcoin’de 3000 doları bilen yazarın yeni tahmini yüz güldürüyor

Geçen sene Bitcoin’in 3000’e düşeceğini aylar öncesinden öngören Forbes yazarı, kripto paranın 2019 yolculuğu için umut verici ifadeler kullandı.

Bitcoin’de 3000 doları bilen adamın yeni tahmini umut veriyor

İngiliz girişimci, yazar ve gazeteci Clem Chambers, geçtiğimiz sene Bitcoin 7000’e yakın noktalarda işlem görürken fiyatın düşeceğini ve 2500 dolara kadar çekilebileceğini ileri sürmüştü.

Fiyat, Chambers’ın işaret ettiği gibi 2500 dolara kadar çekilmese de bu noktaya oldukça yaklaşarak 3000 seviyesine indi.

Bitcoin’de 6 bin kolay hedef, 2019’da 10 bin

Chambers, Forbes’ta yazdığı son yazısında ise Bitcoin’in yakında 6000 dolara çıkacağını ve ardından 10,000 dolara ilerleyeceğini öngördüğünü ifade etti. 10,000 doların 2019 içinde geleceğini tahmin eden Chambers, 6,000 doları ise “kolay bir hedef” olarak niteledi.

Kripto para kışının bittiğini söyleyen finans uzmanı, sabit kripto paralara akan paranın Bitcoin’i yükselteceğini belirtti. Yazar, bunu “temelde kripto paralara akan paranın fiyatları sürdüren ve artıran unsur” olmasına dayandırdı.

Chambers ayrıca Çin’de Tether’in diğer piyasalara göre daha yüksek primle işlem görmesiyle şu anda kripto paralara ilginin yüksek olduğuna dikkat çekti.

Bitcoin’le altını da karşılaştıran yazar, ABD’de Bitcoin’in altına olan ilgiyi kemirdiğini, Bitcoin ve kripto paranın sermaye uçuşu/risk varlığı tacını artan oranda altın ile paylaşacağını öne sürdü. Chambers, Bitcoin’in bu piyasanın yüzde 20’sini bile alması durumunda önceki 20,000 dolarlık zirvesini geride bırakacağını iddia etti.

Yazar, son olarak hala Bitcoin biriktirdiğini bildirdi.

Sending
User Review
0 (0 votes)
Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “Bitcoin’de 3000 doları bilen yazarın yeni tahmini yüz güldürüyor”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...