Bitcoin’de bu boğa sinyali aylar sonra tekrar ortaya çıktı

Piyasa araştırmaları şirketi Arcane Research’e göre, Bitcoin ağında dolaşım hızı %600’ün üzerine çıktı ve bu bir yükselişin habercisi olabilir.

Piyasa araştırmaları şirketi Arcane Research, dün yayınlanan son raporunda, Bitcoin’de Ağustos ayından beri ilk kez görülen ve yükselişi müjdeleyen dolaşım hızı göstergesine dikkat çekti.

Raporda, uzun vadeli dolaşım hızının pozitife döndüğü kaydedildi. %600’lük bir dolaşım hızı, aktif kripto paraların yılda altı kez hareket ettiği anlamına geliyor.

Bu gösterge, bir numaralı kripto paranın sert düşüşü sırasında geçen hafta Ağustos ayından bu yana ilk defa %600’ün üzerine çıktı.

Arcane Research, tarihsel olarak 12 haftalık dolaşım hızı, %600’ün üzerine çıktığında Bitcoin yatırımcılarının para kazandıklarını kaydediyor.

Öte yandan şirket, Bitcoin için kısa vadede mevcut 6600 – 6800 seviyelerine dikkat çekiyor. Bu seviyelerin Bitcoin için geçen yıl boyunca birkaç kez destek seviyesi olarak çalıştığı ve şimdi ise önemli bir direnç seviyesi olduğu ifade ediliyor.

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “Bitcoin’de bu boğa sinyali aylar sonra tekrar ortaya çıktı”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...