“Bitcoin’in 2020’de 1 milyon dolar olmaması matematiksel olarak imkansız”

Ünlü bilgisayar programcısı John McAfee, Bitcoin’in 2020 yılı içerisinde 1 milyon dolar olmamasının matematiksel olarak imkansız olduğunu savundu.

McAfee antivirüs yazılımının kurucusu ünlü bilgisayar programcısı John McAfee, Bitcoin fiyatının 2020 yılında 1 milyon doların altında kalmasının imkansız olduğunu iddia etti.

İngiliz-Amerikan siber güvenlik uzmanı, Bitcoin için altı haneli tahminini haklı çıkarmak için tek ölçüt olarak temel matematiği gösterdi.

Bitcoin’in davranışsal ekonomisinin hisse senetlerinkinden tamamen farklı olduğunu söyleyen McAfee, en büyük kripto paranın gelecekteki değerini anlamak için hisse senedi paradigmaları ve formülleri kullanılamayacağını ifade etti.

1 milyon dolar sonucuna nasıl ulaştı?

McAfee, bahsettiği matematiksel hesabı daha önce açıklamıştı.

Ünlü bilgisayar programcısı Mayıs 2018’deki açıklamasında 1 milyon doları nasıl bulduğunu “Bu tahmine ulaşmanın birkaç yolu var. En yaygın yol Bitcoin’in kullanıcı sayısını almaktır. Bitcoin, kullanıcı tabanını genişletiyor, hem Bitcoin’i tutan hem de maaş ödemesini Bitcoin’le talep eden insanlar günden güne artıyor. Birincisi, kullanıcı sayısı ve kullanıcı büyümesine baktım. 3 ya da 7 milyon dolar olabileceğini düşündüm. İkincisi, bunun daha çok geçerli olduğuna inanıyorum, madencilik yolundan gittim. Son Bitcoin çıkarılacak… Madenciler onu 4 ila 5 milyar dolara mal edecekler. Bu Bitcoin’in değeri, maliyetinden daha fazla olmalı. Bir milyar dolara mal olsa bile, niçin oradan geriye doğru gelip 2020’nin sonunu bulup çıkarmıyorsun? Muhtemelen 5 milyon dolar… Dolayısıyla 1 milyon dolar tahmini alt aralığın dışında, bu yüzden çok eminim… Ve sadece Bitcoin değil… 2000 tane başka dijital para var… Onları durduramazsın. Onları değiştiremezsin. Onları kontrol edemezsin. Onları kabul edin ve hayatınızı gerçeğe uygun hale getirmek için düzeltmeye çalışın. 1930’larda alkol alamayacağınız bir yasa yaptık. O dönemde Amerikan tarihinin herhangi bir döneminden daha fazla alkol tüketiyorduk.” sözleriyle açıklamıştı.

McAfee, insanların zamanla ödemeler ve alındılar için Bitcon kullanmaya başlayacağını, uzun vadede ABD Doları, Euro ve Çin Yuanı gibi para birimlerini kullanmayı bırakacaklarını düşünüyor.

Bitcoin’in yüzde 19,000’den fazla büyümesi gerekiyor

Bitcoin, şu anda kripto para borsası Bitstamp üzerinde 5200 dolardan işlem görüyor. McAfee’nin tahmininin gerçekleşmesi için kripto paranın 2020 yılının Aralık ayına kadar yüzde 19,000’den fazla büyümesi gerekiyor.

McAfee, belki Bitcoin’in 1 milyon dolara ulaşacağı konusunda haklı olabilir fakat 2020 yılı bunun için oldukça erken görünüyor.

Sending
User Review
0 (0 votes)
Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on ““Bitcoin’in 2020’de 1 milyon dolar olmaması matematiksel olarak imkansız””

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...