“Bitcoin’in fiyatı, hedge arayan yatırımcılarla ateşlendi”

Wall Street stratejisti Thomas Lee, CNBC’de Bitcoin’in yükselişinin küresel risklere karşı riskten korunma aracı arayan yatırımcılarla tetiklendiğini söyledi.

Wall Street stratejisti Thomas Lee, dün CNBC canlı yayınında kripto paranın ABD-Çin ticaret ve kur savaşının ortasında küresel risklere karşı bir riskten korunma aracı olduğunu söyledi.

Fundstrat’ın kurucu ortağı ve araştırma şefi, Bitcoin’in bu yıl çok ilginç bir şey yaptığını dile getirdi. Lee, “Son birkaç yıldır Bitcoin dolarla korelasyon içindeydi. Zayıf dolar Bitcoin için iyiydi. … Ve gerçekten risk piyasalarıyla yakından ilişkili hareket etti. Bu yıl, dolardan uzaklaştı, çünkü dolar güçlendi, Bitcoin yükseldi ve bu da gerçek bir kırılma. Hisse senedi piyasalarıyla da korelasyon konusunda negatif.” yorumunu yaptı.

Lee, ayrıca kripto paranın şu anda altınla pozitif korelasyon içinde olduğunu ve bu yıl küresel risklere karşı bir korunma aracı olarak kendisini kanıtladığını ekledi.

Altın, Pazartesi günü yüzde 2 yükseldi ve ABD-Çin ticaret savaşı derinleştiğinden son altı yıldaki en yüksek seviyesine çıktı. Yatırımcılar, hisseler daha volatil hale geldikçe altın, kripto para ve tahvil gibi güvenli liman gördükleri varlıklara geçiyor. Bitcoin de ayrıca Pazartesi günü yüzde 8 arttı.

Lee, sözlerinin devamında kripto paranın kurumsal bir çeşitlendirme kaynağı haline geldiğini, bunun yeni zirvelere ilerlemesine yardımcı olacağını düşündüğünü ifade etti.

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on ““Bitcoin’in fiyatı, hedge arayan yatırımcılarla ateşlendi””

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...