Bitmain, Ethereum madenciliği için ASIC geliştiriyor

Bitmain’in Ethereum madenciliği için ASIC geliştirdiği ve yakın bir zamanda piyasaya sürmeye hazırlandığı iddia ediliyor.

Kripto para madenciliği için özel cihazlar üreten Bitmain’in Ethereum madenciliği için de ASIC geliştirdiği ve yakın bir zamanda piyasaya sürmeye hazırlandığı iddia ediliyor.

CNBC’de yer alan habere göre, Wall Street’in önde gelen firmalarından Susquehanna, yaklaşan rekabet nedeniyle AMD ve Nvidia hisselerindeki fiyat hedeflerini aşağı çekti.

Şirketin analisti Christoper Rolland, konuyla ilgili olarak müşterilerine gönderdiği notta, “Geçtiğimiz hafta Asya’ya yaptığımız seyahatler sırasında Bitmain’in Ethereum madenciliği için bir ASIC geliştirdiğini ve 2018 yılı içinde gönderim yapmak için tedarik zincirini hazırladığını doğruladık.” ifadelerine yer verdi.

Bu arada Ethereum’un madencilikte proof of work (PoW) sisteminden proof of stake’e (PoS) geçeceği konuşuluyor. Bu konu Ethereum‘un gündemindeyken Bitmain’in böyle bir hamleye kalkışması Ethereum’un bir süre daha PoS sistemine geçmeyebileceği olasılığını akla getirdi.

Sending
User Review
0 (0 votes)
Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “Bitmain, Ethereum madenciliği için ASIC geliştiriyor”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...