Bloomberg: Altcoin sezonu ufukta olabilir

Bloomberg, teknik göstergelere dayandırdığı haberinde, alternatif kripto paraların yükselişe geçeceği altcoin sezonunun ufukta olabileceğini bildiriliyor.

Bloomberg, altcoin piyasası için eğilimin değişiyor olabileceğini bildiriyor.

Alternatif kripto paralar, son aylarda özellikle Bitcoin’e karşı önemli ölçüde değer kaybetti. En büyük kripto paranın piyasa payı, bu dönemde yüzde 50.5’ten yüzde 69’un üzerine çıktı.

Altcoin’lerde yeni bir boğa koşusunun ne zaman geleceği veya gelip gelmeyeceği merak edilirken Bloomberg’den Vildana Hajric tarafından bildirilen bir habere göre, Bitcoin ve altcoin’ler arasında yenilenen korelasyon, değişimin ufukta olduğunu gösteriyor olabilir.

Haberde, “…Teknik göstergeler, Bitcoin ve alternatif kripto paralar arasındaki fiyat hareketinin bu yılki en yüksek korelasyon değerine yaklaştığını gösteriyor. Bu, altcoin sezonunun ufukta olabileceğine işaret ediyor. Bloomberg’ün derlediği verilere göre, Bitcoin ve Ether’in en yüksek korelasyon değerine ulaşmasıyla birlikte, alternatif kripto paraların fiyatları Bitcoin’i neredeyse bire bir taklit ediyor gibi görünüyor.” ifadeleri kullanıldı.

Öte yandan popüler kripto para analisti Nicholas Merten, altcoin’lerin döngüsel bir düzeltmede olduğuna ve yakında yükselişe geçeceğine inandığını söyledi.

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “Bloomberg: Altcoin sezonu ufukta olabilir”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...