Borsadaki Kripto Para Hesabını Bu Sayede Korumak Mümkün

Kripto para borsalarından BitMEX yeni bir rapor yayınladı ve son zamanlarda yaşanan siber saldırıların sayısında bir artış gözlemlendiğini duyurdu.

BitMEX geçtiğimiz gün kendi blogu üzerinden bir gönderi paylaşarak hackerların son zamanlarda BitMEX’e sıklıkla saldırdıklarını açıkladı. Şirketin açıklamalarına göre bu saldırganların başlıca amaçları BitMEX kullanıcılarının platformdaki hesap bilgilerini elde etmek.

BitMEX siber saldırıların sayısındaki artışın yanı sıra kripto para kullanıcılarının bu gibi saldırılara karşı alabilecekleri önlemler hakkında da bazı bilgiler verdi. Şirketin açıklamalarına göre bu gibi durumlara karşı alınabilecek en iyi önlemlerden biri iki faktörlü kimlik doğrulama (2FA) özelliğinden faydalanmak. Şirket 2FA hakkında kısaca şu bilgiyi veriyor:

“Zaman zaman ‘iki-adımlı doğrulama’ olarak adlandırılan 2FA teknolojisiyle birlikte hesabınıza giriş yapmak için kullanıcı adı ve şifrenin yanı sıra bir de eşsiz bir koda ihtiyaç duyarsınız. Böylece hesabınızın güvenlik seviyesi artmış olur.”

BitMEX yayınladığı bu blog gönderisinde 2FA özelliğinin önemini epey vurguluyor. Şirket bu konuda pek haksız da olmayabilir. Çünkü Google’da kripto paralarla ilgili yapılan bir araştırma; hackerların 2FA özelliğini kullanan kripto para yatırımcılarının borsa hesaplarına neredeyse hiçbir şekilde sızamayacaklarını öne sürüyor.

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “Borsadaki Kripto Para Hesabını Bu Sayede Korumak Mümkün”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...