Bu hafta gerçekleşecek en önemli 5 altcoin olayı

Önümüzdeki günlerde Filecoin’in ana ağa geçişinden Binance Coin’de coin yakımına kadar 5 bilinen altcoin’i ilgilendiren önemli gelişmeler var.

Bitcoin’in haftaya iyi bir başlangıç yapmasıyla altcoin’ler de onu izliyor. Piyasa değeri ile en büyük kripto para, bugün 11 bin 500 doların üzerine tırmanırken Ether’de yüzde 3’lük bir fiyat artışı, BNB ve LINK gibi diğer kripto paralarda da sırasıyla yüzde 8 ve yüzde 7.5’lik fiyat artışları görüyoruz.

Önümüzdeki günlerde bazı bilinen altcoin’ler önemli gelişmeler var. Kimisi piyasaya çıkacak kimisi ise önemli güncellemelerden geçecek. İşte derlediklerimiz:

Filecoin (FIL) sonunda geliyor – 15 Ekim

2017 yılından bu yana piyasaya sürülmesi beklenen kripto para projesi Filecoin’in ne zaman faaliyete geçeceği netleşti. Filecoin’den yapılan açıklamaya göre ağ 148,888 numaralı blokta yayına alınacak ve bunun da 15 Ekim’e denk gelmesi bekleniyor.

Kullanıcıların sabit disklerde kullanılmayan alanlarını kiralamalarını veya boş alan satın almalarını sağlayacak olan Blockchain tabanlı proje, 2017 yılında gerçekleşen ICO’da 257 milyon dolar para toplamıştı. Filecoin yatırımcıları, o günden bugüne projenin hayata geçmesini bekliyordu. Projenin nihai hedefi, Cloudflare veya Amazon Web Services gibi popüler web servis sağlayıcılarına merkezi olmayan bir alternatif sunmak.

  • Bu sene piyasaya çıkması beklenen 4 önemli altcoin

NuCypher (NU) da mainnet’e geçiyor – 15 Ekim

2020 yılında piyasaya çıkması en çok beklenen projelerden biri NuCypher’dı. NuCypher için bekleyiş son buluyor ve ana ağa geçi bu hafta 15 Ekim’de gerçekleşiyor. Polychain Capital, Kenetic Capital ve Galaxy Investment tarafından desteklenen proje, node operatörlerinden 125 milyon dolar, risk sermayesi şirketlerinden ise 15 milyon dolar topladı. NuCypher aynı zamanda Coinbase’in listelemek için araştırdığı kripto paralar arasında yer alıyor.

Binance Coin’de (BNB) 13. yakım

Lider kripto para borsası Binance’in kripto parası Binance Coin’de (BNB) bu hafta 13. yakım işlemi gerçekleşecek. Bilindiği üzere platform her çeyrekte borsadaki alım satım faaliyetlerin durumuna göre belirli miktarda BNB’yi yakarak arzı azaltıyor. Geçtiğimiz çeyrek kripto para borsalarının işlem hacimleri açısından hareketli geçti. Dolayısıyla önümüzdeki günlerde BNB’den yüksek miktarda yakım haberi gelebilir.

Monero’da (XMR) CSLAG güncellemesi – 17 Ekim

Gizlilik odaklı popüler kripto para Monero (XMR), bu hafta önemli bir güncellemeden geçecek. Monero ekibi, güncelleme ile birlikte işlem boyutlarının yüzde 25 azalmasını, doğrulama performansının ise yüzde 20 artmasını beliyor. Monero son 24 saatte yüzde 8 oranında değer kazandı.

Yıllık Ripple konferansı başlıyor – 14 Ekim

Ripple’ın her yıl düzenli olarak gerçekleştirdiği Swell konferansı, bu defa çevrim içi olarak düzenlenecek. Söz konusu konferans 14 Ekim’de başlayacak, 15 Ekim’de de devam edecek. Konuşmacılar arasında Ripple CEO’su Brad Garlinghouse’un yanı sıra Dünya Bankası’ndan Mahesh Uttamchandani, Dünya Ekonomi Forumu’ndan Sheila Warren, Avrupa Komisyonu’ndan Peter Kerstens var. Konferanstan Ripple ile ilgili önemli açıklama ve duyurular gelebilir.

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “Bu hafta gerçekleşecek en önemli 5 altcoin olayı”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...