Bu model, Bitcoin’i aylardır beklenen seviyeye götürüyor

Popüler bir hisse senedi fiyat modeli, Bitcoin’in kayda değer bir fiyat artışı yaşayabileceğini gösteriyor.

CCN’de yer alan haberde popüler bir hisse senedi göstergesine göre Bitcoin fiyatının yakın vadede 6800 dolara yükselebileceği bildirildi.

Bump-and-Run Reversal (BARR) olarak adlandırılan model, bir varlığın büyük bir fiyat artışından önce geçirdiği üç kritik aşamayı içeriyor.

Bu aşamalardan birincisi “Load-in” aşaması. Burada varlık, hafif bir düşüş eğilimi çizgisi altında bir konsolidasyon görüyor.

Sonraki aşama fiyatın keskin düşüşler yaşadığı “Bump” aşaması. Varlık daha sonra bu aşamada toparlanarak eğilim çizgisine doğru yükseliyor.

Son aşama “Run” aşaması. Burada varlık, düşen eğilim çizgisinin üzerine çıkarak yukarı yönlü keskin bir hamle yapıyor.

Bitcoin ve BARR benzerliği

Bitcoin’in son fiyat hareketleri de çarpıcı bir biçimde BARR modeline benziyor. İlk önce hafif bir düşüş eğilimi çizgisi altında konsolidasyon geçiren Bitcoin, daha sonra 3100’e giden keskin bir çöküş yaşadı. Daha sonra burada bir taban oluşturarak düşen eğilim çizgisine doğru toparlandı. Şu anda bu düşen çizgiyi test eden en büyük kripto paranın modele göre beklenen keskin artışı yapıp yapmayacağı merak ediliyor.

Bitcoin’in 5200 dolardan işlem gördüğü göz önüne alındığında modelin işaret ettiği fiyat artışı gerçekleşirse bir numaralı kripto para, yüzde 31 yükselişle 6800 doların üzerine çıkacak.

Sending
User Review
0 (0 votes)
Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “Bu model, Bitcoin’i aylardır beklenen seviyeye götürüyor”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...