Bu yeni araştırmaya göre, Bitcoin’de gerçek parabolik aşama 20,000’den sonra

Geçtiğimiz günlerde yayınlanan bir araştırma raporu ile Bitcoin’de gerçek parabolik aşamanın 20,000 dolardan sonra ortaya çıkacağı ileri sürülüyor.

Bitoinist‘te yer alan habere göre, bu hafta yayınlanan yeni bir araştırma, Bitcoin’in 10,000 doları aşmasının sadece boğa koşusunun başlangıcı olduğunu ve gerçek parabolik aşamanın fiyat 20,000 doları aştıktan sonra başlayacağını iddia ediyor.

Sosyal medyada CL olarak bilinen bir piyasa analisti tarafından oluşturulan özel araştırma raporu ile Bitcoin’in gerçek ilgiyi tüm zamanların en yüksek seviyesi 20,000 doları geçmesinin ardından göreceği öne sürülüyor.

Rapora göre, 10,000 dolar seviyesinin aşılması, uzun zamandır piyasada bulunan yatırımcılar için heyecan verici olsa da halk için öyle değil.

Analist, “Şaşırtıcı olan ya da belki de olmayan şey, halkın bu konu hakkında ne kadar az şey bildiği. Pek bilgi sahibi olmayan insanlar, Bitcoin’in geçici bir moda olduğunu ya da hâlâ fiyatın 0’a gideceğini düşünüyor. Dahası, aşağıdaki grafikte görüldüğü gibi veriler Bitcoin’in şu anda boğa koşusunun ilk aşamalarında bulunduğunu gösteriyor. Bu Bitcoin’in boğa koşusunun daha yeni başladığı anlamına geliyor.”

 

Rapor, 24 Haziran’da Bitcoin 11,000 dolar seviyelerindeyken ortaya çıktı. Bunun ardından kripto para, 13,800’ün üzerine tırmandı ve ardından 10,500’ün altına geri çekildi. Bu bölgeyi destek edinen kripto para, TSİ 17,05 itibari ile 11,880 dolardan alınıp satılıyor.

Raporun devamında, Bitcoin’deki büyümenin halkın asgari düzeydeki ilgisi ile beraber geldiğine, Google’da “Bitcoin” için mevcut arama sayılarının fiyat 10,000 doların üzerinde olmasına karşın 2013’te kripto paranın 1000 dolardan işlem gördüğü dönemle hemen hemen aynı seviyede bulunduğuna dikkat çekiliyor.

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “Bu yeni araştırmaya göre, Bitcoin’de gerçek parabolik aşama 20,000’den sonra”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...