Büyük fonların en çok rağbet gösterdiği 10 kripto para

Dünyanın en büyük denetim şirketlerinden PwC ile varlık yönetimi şirketi Elwood tarafından gerçekleştirilen yakın tarihli bir araştırmada,  Litecoin, piyasa değerine göre diğer altcoin’lerden daha küçük olmasına karşın fonların en büyük favorilerinden biriydi.

PwC ve Elwood Varlık Yönetimi şirketlerinin son araştırmasına göre; kripto serbest yatırım fonları altındaki varlıklar 2019 yılında 2 milyar doları aşarak küresel olarak 2 kat değere ulaştı. Fonlarda Litecoin de ciddi şekilde ön plana çıktı.

Yapılan değerlendirmede, “Litecoin, piyasa değeri diğer altcoin’lerden daha küçük olmasına rağmen, fonlar tarafından en çok işlem gören altcoin’lerden biri oldu. Bu yorum, daha az ölçüde olacak şekilde Zcash (ZEC) ve Ethereum Classic (ETC) için de geçerlidir.” denildi.

Piyasa değerine göre 7. sırada olan Litecoin, 3. sırada olan ve en çok alınıp satılan altcoin’lerden olan XRP’yle birlikte bu konuda 3. sırayı paylaşıyor. Fon yöneticilerine  alıp sattıkları ilk 5 altcoin sorulduğunda ise yüzde 67’si ilk sırada Ether’i (ETH) gösterdi.

Araştırmanın sonuçlarına göre serbest yatırım fonları tarafından en çok alınıp satılan 10 kripto para şöyle:

  1. Bitcoin (BTC)
  2. Ether (ETH)
  3. XRP (XRP)
  4. Litecoin (LTC)
  5. Bitcoin Cash (BCH)
  6. EOS (EOS)
  7. Binance Coin (BNB)
  8. Tezos (XTZ)
  9. Bitcoin SV (BSV)
  10. Stellar Lumens (XLM)

Bu kripto paraların dağılımı ve tüm liste şöyle gösteriliyor:

Raporda ayrıca, kripto serbest yatırım fonları ve onların geleneksel piyasalardaki karşıtlarının kripto türevlerini de kullandıkları ifade edildi.

PwC’nin kripto para sorumlusu Henri Arslanian, yatırımcıların regülatörlerin düzenlemelerinden artık cesaret almaya başladıklarını belirtiyor. Arslanian, “Kripto serbest yatırım fonu sektöründeki son 12 ayda yaşanan değişiklikler, düzenlemelerin de netleşmesiyle, endüstrinin ne kadar hızlı kurumsallaştığının müthiş bir örneğidir.” dedi.

Deneyimli finans profesyonellerinin endüstri geliştikçe ve olgunlaştıkça kripto para alanına girmeye devam ettiğini söyleyen Arslanian, bunun sadece kurumsal yatırımcılara değil, düzenleyicilere de konfor sağladığını belirtti.

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “Büyük fonların en çok rağbet gösterdiği 10 kripto para”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...