CEX.IO, Telegram’ın Token’ı Gram’ı Destekleyecek

CEX.IO da Gram için adım atan borsalar arasına katılıyor…

Şimdiye kadar en çok beklenen Blockchain projelerinden biri olan Telegram Open Network (TON), piyasa sürülmeden önce son hazırlık aşamasına girdiğini açıkladı.

CEX.IO Hazırlıklarını Sürdürüyor

Bütün kripto para piyasası heyecanla TON’un resmi olarak açılmasını beklerken borsalar da TON’un resmi token’ı olan Gram’ı desteklemek için adımlar atıyor. CEX.IO da Gram’ı destekleyen ilk borsalardan biri olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Yapılan açıklamalara göre, CEX.IO mühendisleri şu anda entegrasyonu modellemek ve ana ağın başlatılmasıyla listelemenin de başlatılabilmesi için her şeyin hazır olduğundan emin olmak için çalışmalarını sürdürüyor.

Telegram’ın CTO’su ve VKontakte’nin eski CTO’su Nikolai Durov‘un yayınladığı whitepaper’a dayanan Telegram Open Network ile ilgili söylentiler ve açıklamalar projenin başlatıldığının duyurulduğu Aralık 2017’den beri sürüyor.

TON Nedir?

TON, neredeyse sınırsız işlem hacmine olanak tanıyan, birden fazla zinciri destekleyebilen ve otomatik paylaşmaya sahip bir proof of stake (PoS) Blockchain ağı olarak karşımıza çıkıyor. Bunun yanında TON Blockchain’i merkezsiz bir dosya depolama, bir proxy DNS sistemi, ağdaki herhangi bir akıllı sözleşme için kullanıcı dostu arayüzler sunan bir Hizmet platformu, ağın herhangi bir bölümüne insan tarafından okunabilen adlar atamak için bir DNS sistemi ve tabii ki Gram kullanılan bir ödeme sistemini kullanıcısına sunacak.

Bunun yanında TON 2018 yılında bir ICO düzenledi ve bununla 1.7 milyar dolar fon topladı. Toplanan bu yüksek miktara bakıldığı zaman piyasanın Telegram Open Network konusunda oldukça heyecanlı ve umutlu olduğunu anlaşılıyor.

TON projesini çevreleyen beklentileri göz önünde bulunduran CEX.IO ekibi, Gram token’larını en kısa sürede alım satıma hazır hale getirmek için yoğun mesai harcıyor. CEX.IO yaptığı açıklamalarda, “Gram token’larını kullanıcıya sunan ilk borsalardan biri olmak istiyoruz.”ifadelerini kullanıyor.

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “CEX.IO, Telegram’ın Token’ı Gram’ı Destekleyecek”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...