Charlie Lee: Localbitcoins Kullanmanın Manası Kalmadı

Litecoin‘in kurucusu Charlie Lee, platformda nakit parayla işlem yapılamayacaksa Localbitcoins’in artık “pek bir manasının” kalmadığını düşünüyor.

Kripto para kullanıcılarının birbirleriyle doğrudan kripto para-itibari para alışverişi yapabildikleri Localbitcoins bundan kısa bir süre önce platformundaki nakit para işlemlerini kaldırma kararı almıştı.

Localbitcoins bu yılın başlarında KYC (müşterini tanı) ve AML (para-aklama karşıtı) yasalarla ilgili yeni karar almış ve platformdaki bazı prosedürleri değiştirme kararı almıştı. Şirket bunun ardından bir de platformdaki nakit ödeme seçeneğini kaldırınca sektör genelinden ağır tepki çekti.

Bu tepkinin yalnızca sözde kalmadığını da belirtmek gerekiyor. Öyle görünüyor ki Localbitcoins’in bu kararı alması, platforma epey fazla sayıda kullanıcıya mâl olacak. Özellikle WhalePanda gibi kullanıcılar Localbitcoins’in bu kararla birlikte “tamamen kullanışsız” hale geldiğini düşünüyorlar.

Localbitcoins’in son zamanlarda attığı adımlar hakkında konuşan isimlerden biri de Litecoin’in kurucusu Charlie Lee oldu. Lee tarafından yapılan yorumların Localbitcoins lehine olduğunu söyleyemiyoruz. Lee’ye göre artık Localbitcoins kullanmanın “bir manası” kalmadı. Kendisinin konu hakkındaki görüşleri şu şekilde:

“Platforma KYC getirdiler, online alışveriş yapma imkanı getirdiler…Durum böyleyken Localbitcoins kullanmanın manası ne?”

Lee gibi isimler tarafından yapılan bu açıklamalar Dünya genelindeki Localbitcoins kullanımını tam olarak ne yönde etkileyecek göreceğiz.

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “Charlie Lee: Localbitcoins Kullanmanın Manası Kalmadı”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...