Çin, en güncel kripto para sıralamalarını yayınladı: İşte en iyi 5’li

Çin hükumetine bağlı bir araştırma organizasyonu olan CCID, 14. kripto para sıralamalarını yayınladı. Buna göre, Bitcoin (BTC) 11. sırada yer alırken en tepede EOS bulunuyor.

Çin hükumetine bağlı bir araştırma organizasyonu olan CCID, 14. kripto para sıralamalarını yayınladı. Buna göre, Bitcoin (BTC) 11. sırada yer alırken en tepede EOS bulunuyor.

En iyi ilk 5’in tamamı şöyleydi:

  1. EOS
  2. TRON
  3. Ethereum
  4. NULS
  5. Bitshares

Listede toplamda 35 varlık bulunuyor.

Değerlendirme

Değerlendirme modeli önceki rapordaki ile aynıydı ve halen üç ana alanda değerlendirme yapılıyor: temel teknoloji, uygulanabilirlik ve yaratıcılık. Temel teknoloji, basit olarak kripto paranın teknik özelliklerine odaklanıyor. Kripto paranın işlevi, performansı, güvenliği ve merkeziyetsizlik özelliğini inceliyor ve puanı %64 oranında etkiliyor.

Uygulanabilirlik, temel olarak pratik uygulamalar için kripto paranın destek seviyesini değerlendiriyor. Bu alan, dört başlığı içeriyor: node dağılımı, cüzdan uygulaması, geliştirme desteği ve uygulama uygulanabilirliği. Bu alan puanın %20’sini oluşturuyor.

Yaratıcılık, kripto paranın sürekli inovasyonuna odaklanıyor. Anket puanları, geliştirme sıklığı, kod güncellemesi ve kod etkisini içeriyor. Bu alan da toplam puanın %16’sını oluşturuyor.

Değişiklikler

Temmuz’daki sıralamaya göre karşılaştırıldığında, Bitcoin pozisyonunu korurken, altcoin Tron, Ether’in (ETH) ikinciliğini elinden aldı. XRP 30’lardan 20’lere yükseldi.

Qutum’un (QTUM) 18’den 8’e, Lisk’in (LSK) 14’ten 7’ye, Dash’in de (DASH) 21’den 17’ye yükseldiği görülüyor.

Son 5’li

Listenin en sonundaki 5’li ise, Cardano, Litecoin, IOTA, Bytecoin ve Decred’den oluşuyor.

 

 

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “Çin, en güncel kripto para sıralamalarını yayınladı: İşte en iyi 5’li”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...