Çin’in kripto para zenginleri belirlendi: Binance CEO’su tam 35 basamak atladı

Blockchain ve kripto para alanındaki en zengin Çinli isimler belirlendi. Binance’ın CEO’su Changpeng Zhao, geçen yıla göre 35 basamak birden yükseldi.

“Çin’in En Zengin İsimleri” listeleriyle tanınan Çinli araştırma ve medya şirketi Hurun Report, bugün listenin 2019 versiyonunu yayınladı.

Listeye kripto para alanından birçok isim girdi. Hurun Report’un araştırmasına göre, madencilik devi Bitmain’in kurucularından 40 yaşındaki Micree Zhan, 30 milyar yuanlık (yaklaşk 4.2 milyar dolar) servetiyle kripto para alanında tepede yer alıyor.

Zhan’ı 18 milyar yuan (yaklaşık 2.5 milyar dolar) ile kripto para borsası Binance‘in 42 yaşındaki kurucusu ve CEO’su Changpeng Zhao takip ediyor.

Üçüncü ve dördüncü sıralarda ise 17 milyar yuanlık (yaklaşık 2.4 milyar dolar) servetiyle Bitmain’in bir diğer kurucusu 33 yaşındaki Jihan Wu ile beraber kripto para borsası OKCoin’in kurucusu 10 milyar yuan (yaklaşık 1.4 milyar dolar) servet sahibi 34 yaşındaki Star Xu bulunuyor.

Kripto para borsası Huobi’nin kurucusu 37 yaşındaki Leon Li de 7.5 milyar yuan (yaklaşık 1.05 milyar dolar) ile beşinci sırada oturuyor.

Bu arada Micree Zhan, tüm sektörler bazında Çin’in en zengin 100. kişisi konumunda. Listenin tamamında Blockchain sektöründen 12 kişi var ve bunlar kripto para madenciliği, borsa ile yatırım alanlarında iş yapıyor.

Bitmain’in rakibi Canaan’ın üç kurucusu da listeye girerken bir diğer madencilik ekipmanları üreten şirket Ebang’ın kurucusu Hu Dong, 6 milyar yuan servetiyle (yaklaşık 0.84 milyar dolar) 684. sırada.

Öte yandan Binance’in CEO’su Changpeng Zhao, Çin’in en zengin 195. ismi. Zhao, bir önceki raporda 230. sırada yer alıyordu ve geçen seneye göre 35 basamak kadar yükselen tek isim. OKEx’in kurucusu Star Xu, 398. olurken Huobi’den Leon Li 530’uncu.

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “Çin’in kripto para zenginleri belirlendi: Binance CEO’su tam 35 basamak atladı”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...