Circle CEO’su: Libra, olumlu yasal düzenlemeleri tetikleyecek

Circle’ın CEO’su Jeremy Allaire, Facebook’un kripto para projesi Libra’nın kripto paralara ilişkin olumlu ulusal politikaların geliştirilmesini sağlayacağını umduğunu söyledi.

Ödeme şirketi Circle‘ın kurucu ortağı ve CEO’su olan Jeremy Allaire, 5 Temmuz’da Bloomberg’e verdiği bir röportajda, Facebook’un Libra’sının kripto para alanında olumlu yasal düzenlemeleri beraberinde getireceğine inandığını söyledi.

Röportajda sabit fiyatlı kripto para uygulamalarında farklı düzenleyici yaklaşımlarının olduğundan bahseden Allaire, şu şekilde konuştu:

“Libra gibi izinli blokzincirler üzerinde çalışan sabit fiyatlı kripto paralarla -en azından ilk aşamada öyle- halka açık blokzincirlerde çalışan sabit fiyatlı kripto paralar arasında önemli bir fark var.”

Circle ve ABD merkezli kripto para borsası Coinbase’in ortak olarak çıkardığı USDCoin’in (USDC) ikinci yaklaşıma dahil olduğunu belirten Allaire, Libra’nın dijital varlıklara ilişkin ulusal politikaların geliştirilmesini tetikleyeceğini umduğunu ifade ederek şöyle dedi:

“Kripto paralar ve Blockchain teknolojisinin 21. yüzyıl ekonomisinin dokusunu temsil ettiğini düşünüyoruz. İnternetin 90’lı yıllardaki gelişme süreci -politikalar hayati öneme sahipti- gibi bu alanda büyük gelişmeler kaydetmemize olanak tanıyacak bir politika ortaya koyma fırsatı var.”

Allaire yine geçtiğimiz Mayıs ayında da kripto para alanındaki yasal belirsizliklerin ortadan kaldırılması gerektiğine dikkat çekmiş ve mevcut kripto para birimi tanımının çok geniş olduğunu söylemişti.

Yine röportajda Bitcoin gibi bağımsız değer saklama araçlarının benimsenmesinin giderek artacağını umduğunu belirten Allaire, benzer bir etkiyi sabit fiyatlı kripto paralar için de beklediğini söyledi.

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “Circle CEO’su: Libra, olumlu yasal düzenlemeleri tetikleyecek”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...