Circle Eski Yöneticisi: Tether, Bitcoin Fiyatını 2017’de Manipüle Etmedi

Amerika merkezli ünlü kripto para şirketi Circle’ın eski üst düzey yöneticisi Dan Matuszewski, 2017’de yaşanan Bitcoin rallisi ile ilgili olarak bazı açıklamalar yaptı.

Bilindiği gibi Bitcoin fiyatı, 2017 yılının sonuna doğru müthiş bir ralli yapıp rekor üstüne rekor kırarken, birçok kişi bu rallinin sahte olduğunu ve Tether’in bu rallinin arkasında olduğunu iddia etmişti.

O dönem ortaya atılan iddialara göre, Tether’in sürekli olarak piyasaya karşılıksız USDT enjekte etmesi, bu alanda ortaya çıkan rallinin de ana sebebiydi.

Ancak Dan Matuszewski’ye göre, bu iddialar asılsız. O dönem borsalarda Bitcoin fiyatları ile ilgili olarak çok ciddi farklar olduğunu belirtirken, insanların da bunu kullanarak arbitraj yapma fırsatı elde ettiğini savundu.

Kendisinin o dönem sürecin çok fazla şekilde içinde olduğunu belirten Dan Matuszewski, Tether firmasının hiçbir şekilde karşılığı olmayan USDT basmadığını ve USDT’lerin hepsinin karşılıklı olduğunu söyledi.

Başarılı isim, buna ek olarak Tether şirketinin kripto para sektörünün desteğini alması gereken bir firma olduğunu da sözlerine ekledi.

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “Circle Eski Yöneticisi: Tether, Bitcoin Fiyatını 2017’de Manipüle Etmedi”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...