Coinbase Yeni Bir Uygulama İle İşlem Ücretlerini Düşürmeyi Hedefliyor

Dünyanın en büyük borsalarından Coinbase “transaction batching” ile işlem ücretlerini düşürmeyi hedefliyor.

Cointelegraph’ın haberine göre, dünyanın en büyük kripto para borsalarından olan Coinbase, kullanıcıların işlem ücretlerinden tasarruf etmeleri için tasarlanmış yeni bir özelliği kullanıcılarına sundu.

%50 Daha Düşük Ücret

Geçtiğimiz günlerde borsa tarafından yayınlanan resmi bir blog gönderisine göre, Coinbase müşterileri için hemen “Bitcoin (BTC) transaction batching” uygulamasını kullanıma sunacak. Yapılan açıklamalara göre bu uygulamayı kullanmak için müşterinin hiçbir şey yapmasına gerek kalmayacak, Coinbase tüm süreçleri kendisi ilerletecek. Ayrıca açıklamalarda bu uygulama sayesinde kripto para birimlerinin zincir halinde tek işlemlerinin bir araya getirilmesine izin verilecek. Borsa, bahsi geçen hamlenin BTC ağındaki yükü ve müşterilerin para göndermek için ödediği ücretleri azaltacağını öngörüyor.

Öte yandan Coinbase Ürün Yöneticisi Eli Haims, bu hamleyi kullanıcıların işlem ücretlerinden tasarruf edebileceği bir hareket olarak nitelendirdi. Haims’e göre, ağ üzerindeki yük %50’den fazla azalacak bu da işlem ücretlerine eşdeğer bir miktarda yansıyacak. Haims konuyla ilgili açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

Toplu işlemeyi desteklemek, Coinbase’in ağ ücretlerini genel olarak düşürerek ve Blockchain’de yer açarak Bitcoin’i daha kullanışlı hale getirmesine yardımcı olabilir. Bu, ağın işlem hacmini artırmasını sağlar ve ölçeklenebilirliği artırmaya yardımcı olur.

CoinMetrics’e göre, BTC ağındaki işlemlerin ortalama ücreti şu anda yaklaşık 0.30 dolar seviyesinde…

Uzun Planlar

Coinbase uzun zamandır bu yeni özellik üzerinde çalışıyor ve borsa CEO’su Brian Armstrong 2019 Haziran’da yaptığı açıklamalarda bu işin bu kadar uzun zaman aldığı için utandığını ifade etmişti.

Artık “transaction batching” hem Coinbase hem de Coinbase Pro platformları için mevcut olsa da, Coinbase’den hızlı davranan borsalar vardı. ABD merkezli kripto borsası Kraken ve İsviçre merkezli ShapeShift Coinbase’den önce “transaction batching” kullanmaya başlayan borsalar arasında yer alıyor.

Öte yandan koronavirüs salgını sebebiyle sorun yaşayan Coinbase, geçtiğimiz haftalarda yaptığı açıklamada ofisini neredeyse tamamen kullanım dışı bıraktığını ifade etmişti.

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “Coinbase Yeni Bir Uygulama İle İşlem Ücretlerini Düşürmeyi Hedefliyor”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...