Coinbase’in Tezos duyurusu fiyatı ateşledi: %60 arttı

Kripto para borsası Coinbase’in Tezos için staking hizmeti vereceğini duyurmasının ardından fiyat yaklaşık yüzde 60 arttı.

Önde gelen kripto paralardan biri olan Tezos, yaklaşık yüzde 60 arttı. Bu büyük hamle, ABD merkezli kripto para borsası Coinbase’in kullanıcılarına platformunda Tezos üzerinden staking ödülleri almasına izin vereceğini duyurmasından sonra geldi.

Haber öncesinde XTZ, Binance’te 0.90 dolardan işlem görüyordu. Coinbase’in duyurusuyla beraber fiyat, 1.43 doları aştı. Kısa süre sonra gerileyen XTZ, TSİ 12.05 itibari ile 1.15 dolardan el değiştiriyor.

Bu arada Coinbase, yıllık Tezos getirisini yüzde 5 olarak öngörüyor.

Staking, yatırımcılara belirli bir oranda pasif gelir sağlıyor. Bunu yapmak için yatırımcının sahip olduğu varlığı bir süre kilitlemesi gerekiyor.

Öte yandan Coinbase’in rakibi Binance de staking hizmeti veriyor. Borsa, bu hizmeti ONE, FET, ELR, TRON, ALGO, STRAT, QTUM, KMD, VET, ONT ve NEO olmak üzere 11 kripto parada sağlıyor.

Yakın zaman önce Binance Research tarafından yapılan bir araştırmada, 24 Ekim itibari ile 6.4 milyar dolarlık kripto paranın stake edildiği bildirilmişti.

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “Coinbase’in Tezos duyurusu fiyatı ateşledi: %60 arttı”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...