Eski Bitmain CEO’su Jihan Wu, yepyeni bir girişimle geri dönüyor

Eski Bitmain CEO’su Jihan Wu, en büyük tezgah üstü (OTC) platformlarından birini açmaya hazırlanıyor. Bu girişim, önümüzdeki ay hayata geçebilir.

The Block’ta yer alan habere göre, dünyanın en büyük madencilik şirketi Bitmain eski CEO’su Jihan Wu, önümüzdeki ay yeni bir girişim başlatıyor.

The Block’a konuşan anonim bir kaynak, Matrix adlı bu girişimin Bitmain’den alması beklenen destekle en büyük tezgah üstü (OTC) platformu ve varlık yöneticisi haline geleceğini iddia etti.

Söylenenlere göre, Matrix’in OTC hizmeti, muazzam miktarda kripto para üreten Bitcoin madenciliği devi Bitmain tarafından desteklenecek. Matrix, Bitmain’e saklama ve borç verme hizmetleri sunacak, böylece şirket OTC hizmeti için önemli bir likit havuza erişmiş olacak.

Yine bir başka kaynağın söylediğine göre, Bitmain kaynaklı böylesine yüksek likidite düşük kripto para fiyatlarına imkan sağlayarak Matrix‘e Asya’da rekabetçi bir pozisyon kazandırabilir.

Wu’nun bu yeni girişimin CEO’su veya yönetim kurulu başkanı olup olmayacağı şu anki durumda belirsizliğini korurken, Matrix’in Çin’de faaliyet göstermek için izin alıp alamayacağı da net değil. Çin geçmişte kripto paralarla ilgili birçok girişime yasak getirmişti.

Bitmain’in kurucularından biri olan Wu, geçtiğimiz Kasım ayında yöneticilik görevinden alınarak süpervizörlüğe getirilmişti.

Bitmain, kripto para endüstrisindeki en büyük aktörlerden biri. Şirket, ağırlıklı olarak madencilik cihazları geliştirmeye ve üretmeye odaklanıyor.

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “Eski Bitmain CEO’su Jihan Wu, yepyeni bir girişimle geri dönüyor”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...