Ethereum ve Bitcoin’de haklı çıkan BitMEX CEO’sundan 5 haneli tahmin

BitMEX’in CEO’su Arthur Hayes, verdiği son röportajda belirli gerekçeler öne sürerek Bitcoin’in 2-5 yıl içerisinde 50 bin dolara ulaşacağını iddia etti.

Kaldıraçlı kripto para borsası BitMEX’in CEO’su Arthur Hayes, Luke Martin ile gerçekleştirdiği yakın tarihli röportajda Bitcoin’in yeni bir zirveye ulaşacağına inandığını söyledi. Hayes, yeni neslin dijital her şeye olan sevgisi, kripto paraların kitlesel olarak benimsenmesini sağlayacağını ifade etti.

BitMEX’in CEO’su, “Artık bebek patlaması kuşağı ve X neslinin yaşlılarının varlıklarını elden çıkardıkları yıllara giriyoruz, bunların zevk ve tercihleri gençlerden farklı. Peki biz milenyumlular hakkında ne biliyoruz? Bunların bazıları, yelpazenin daha genç tarafında olanlar, önceliği mobil olan dijital yerlilerdir. Küçük bir çocuk olduklarından beri ellerinde bir ekran vardı. İnsan etkileşiminin çok az olduğu hizmetleri kullanmayı seviyorlar. Dolayısıyla bunu finans hizmetleri ekosistemine uyarlarsak para ve ticaretle uğraşmanın anolog yöntemlerinin önümüzdeki 10-20 yıl içinde başarılı olamayacağını görebilirsiniz.” ifadelerini kullandı.

Hayes, sözlerinin devamında dünyanın dört bir yanındaki hükümetlerin sürekli yeni para basmalarının Bitcoin’i yıl sonuna kadar artıracağını ve fiyatını 10,000 dolara ulaştıracağını söyledi.

BitMEX’in CEO’su “Tüm merkez bankalarının şu anda tıpkı 2016 ve 2017 yıllarında olduğu gibi tekrar para basmalarından dolayı Bitcoin’in yıl sonuna kadar 10 bin dolara kolaylıkla ulaşabileceğini düşünüyorum.” şeklinde konuştu.

Hayes, uzun vadede nakit paranın tamamen ortadan kalkacağını ve bunun Bitcoin’i 50,000 dolara taşıyacağını iddia ediyor.

Hayes, “Bence Çin ya da Hindistan bunu en önce yapan ülkeler olacak fakat her hükümet gelecek beş yıl içinde nakdi yasaklayacak. Ve bu noktada insanlar finansal gizliliğin önemini anlayacaklar. 1 milyon ABD Doları’nı bodrumda külçe altınlarla saklayamayacağınız ve dolaştıramayacağınız için bir çeşit dijital paraya ihtiyacınız olacak. İnsanlar birden finansal gizliliği nasıl sağlayabilirim diye düşünecekler. Bu noktada kripto para, bir sonraki adımı atacak. Şimdi bunun Bitcoin ya da başka bir şey olup olmayacağı hakkında hiçbir fikrim yok. Bitcoin en iyi bilinen kripto paradır ve muhtemelen halef olacak. Fiyat ise 2-5 yıl içinde 50,000 dolar olabilir. Ve dünya olacağını düşündüğüm gibi giderse bu daha yukarıya çıkabilir.” yorumunu yaptı.

Öte yandan araştırma şirketi Messari’nin CEO’su Ryan Selkis, daha önce BitMEX’in CEO’suna benzer görüşleri dile getirmişti. Selkis, gelecek 20 yıl içinde ebeveynlerinden milenyumlulara geçecek 30 trilyon dolarlık servet olduğuna dikkat çekmiş, bu büyük paranın bir kısmının dijital varlıklara gideceğini düşündüğünü ifade etmişti.

3000’e düşüşü bildi

Hayes, Kasım ayının başında yaptığı bir açıklamada Bitcoin’de volatilitenin çok dar bir aralıkta seyretmeye devam etmesi halinde tehlikenin büyük olduğunu, fiyatın 2000 – 3000 aralığına gerileyebileceğini ifade etmişti. Ardından Bitcoin, Kasım ayının ikinci haftasında 6000 dolar seviyelerinden sert bir şekilde düşerek 3200 dolara inmişti.

Ethereum’u 3 ay önceden söyledi

CEO, geçtiğimiz yılın Ağustos ayında da çarpıcı bir açıklama ile Ethereum’un 100 doların altına düşeceğini öne sürmüştü. Hayes, bu açıklamayı yaptığı sıralarda Ether, 300 doların üzerinde alıcı buluyordu. En büyük altcoin, Aralık ayının başlarında 80 dolar seviyelerini gördü.

50 bin dolar tahmininde yanıldı

Öte yandan Hayes, bazı tahminlerinde bu kadar başarılı değildi. Örneğin BitMEX CEO’su, daha sonradan fikrini değiştirse de Bitcoin’in 2018 yılı sonuna kadar 50,000 dolara ulaşacağını tahmin etmişti.

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “Ethereum ve Bitcoin’de haklı çıkan BitMEX CEO’sundan 5 haneli tahmin”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...