Ethereum’da Temmuz ayı iple çekilirken vadeli sözleşmeler katlanarak büyüyor

Ethereum 2.0’ın ilk aşamasının başlatılacağı Temmuz ayına yaklaşılırken Ethereum’a olan ilgi artış gösteriyor. Son zamanlarda Bitfinex’te Ethereum vadelileri katnalarak büyürken tezgah üstü platformlarda da yatırımcı ilgisinin arttığı belirtiliyor.

Temmuz ayında gerçekleşecek olan önemli Ethereum güncellemesi öncesinde Ethereum’a ilgi giderek artıyor. En büyük kripto para borsalarından Bitfinex’teki Ether daimi kontratlarında long (uzun) pozisyonlar, Mart ayının ortalarından itibaren güçlü bir sıçrama gösterdi.

Konuyla ilgili CoinDesk’e açıklamalarda bulunan Bitfinex teknoloji direktörü Paolo Ardoino, “Büyük bir ETH likidite kaynağı olarak Bitfinex’in elbette birçok ETH trader’ı var. ETH 2.0 lansmanı, yatırımcılar ve trader’lar tarafından yakından izleniyor.” dedi.

Öte yandan kripto para tezgah üstü (OTC) işlem platformları da Mart ayındaki sert düşüş sonrası, ETH 2.0 lansmanına doğru gidilirken Ether’e olan yatırımcı talebinin artış gösterdiğini ifade ediyor.

Borsa ticareti şirketi Altonomy’nin kurucu ortağı ve CME Group eski araştırma ve ürün müdürü Ricky Li, “Mart ayı ortalarındaki son düşüşte kayda değer bir ETH satın alım ilgisi gördük ve birkaç büyük yatırımcı, yaklaşan 2.0 güncellemesi üzerine pozisyon aldı. Ama Bitcoin’deki alım hacimleri, hala diğer kripto paraları gölgede bırakıyor.” şeklinde konuştu.

Kripto para araştırma şirketi Messari’ye göre, ana ağ faaliyete geçtikten sonra kripto paralar için kısa vadeli getiriler genellikle negatif oluyor. ETH, haberin yayına girdiği dakikalarda 196 dolardan işlem görüyor.

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “Ethereum’da Temmuz ayı iple çekilirken vadeli sözleşmeler katlanarak büyüyor”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...