Facebook, kripto para borsaları Coinbase ve Gemini ile görüşüyor

Financial Times, sosyal medya devi Facebook’un kripto parası için Coinbase ve Gemini borsaları ile görüştüğünü yazdı.

Financial Times, Facebook’un ABD’nin önde gelen iki kripto para borsası Coinbase ve Gemini ile kripto parası üzerine görüşme sağladığını yazdı. Şirketin bu borsalarla, 2020’de piyasaya sürülmesi beklenen kripto parasının listelenmesi için görüşmüş olabileceği düşünülüyor.

Coinbase ve Gemini, konuyla alakalı olarak herhangi bir yorumda bulunmadı.

Gemini, 2014 yılında Cameron ve Tyler Winklevoss tarafından kurulmuştu. Mark Zuckerberg’in daha önce bu iki isimle yaşadığı anlaşmazlık göz önüne alındığında görüşme daha dikkat çekici bir hâl alıyor. Winklevoss kardeşler, Facebook’un kendi fikirleri olduğu iddiasıyla Zuckerberg’e dava açmışlardı ve dava sonucunda Facebook’un 20 milyon dolar nakit ödeme yapmasına ve 45 milyon dolar hisse vermesine karar kılınmıştı. Winklevoss’ların bu parayı, Bitcoin’e yatırmak için kullanmıştı. İkizlerin Bitcoin’lerinin toplam değeri, kripto paranın 20 bin doları aştığı Aralık 2017’de 1 milyar doların üzerindeydi.

Facebook’un Coinbase ve Gemini dışında Chicago’nun en büyük yüksek frekanslı işlem şirketleri Jump ve DRW ile görüştüğü de yazıldı.

Bugün BBC’de yayınlanan bir başka haberde ise Facebook’un kripto parasının 2020 yılının ilk çeyreğinde bir düzine ülkede kullanıma açacağı ve isminin GlobalCoin olduğu ileri sürüldü. Ek olarak Zuckerberg’in İngiltere Merkez Bankası Başkanı Mark Carney ile konu hakkında bir araya geldiği bildirildi.

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “Facebook, kripto para borsaları Coinbase ve Gemini ile görüşüyor”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...