Facebook, kripto para borsası Coinbase’den iki yöneticiyi işe aldı

Sosyal medya devi Facebook’un kripto para şirketi Coinbase’de uyum alanında çalışan iki yöneticiyi işe aldığı belirlendi.

CoinDesk’te yer alan habere göre Facebook, bu ay uyum alanında çalışmak üzere Coinbase’den deneyimli iki ismi işe aldı.

Bunlardan ilki Jeff Cartwright, ABD merkezli kripto para şirketinde beş yıl boyunca uyum alanında çeşitli pozisyonlarda çalıştıktan sonra Mart ayında ayrıldı. LinkedIn profili, Mayıs ayında Facebook’a politika ve uyum yöneticisi olarak katıldığını gösteriyor.

Coinbase’den Facebook’a geçen diğer isim ise Mikheil Moucharrafie. Coinbase’de üç yıldan uzun bir süre boyunca çalışan Moucharrafie, Nisan ayında bu şirketten ayrılarak Mayıs’ta Facebook’a girdi. Şu anda sosyal medya devinde Blockchain uyum sorumlusu olarak görev yapıyor.

Facebook, geçen yıldan beri kripto para ve Blockchain üzerine çalışmalar yürütüyor. Libra olarak adlandırılan proje için, Facebook’un başkan yardımcısı ve eski Coinbase yönetim kurulu üyesi olan David Marcus, bir ekip kurdu. Şirket o zaman bu yana bu ekip için çok sayıda iş ilanı yayınladı. Projeye PayPal’dan eski birçok çalışan ile birlikte MIT’li bir araştırmacı olan ekonomist Christian Catalini gibi kripto para alanından önemli isimler de katıldı.

Bu arada geçtiğimiz hafta, ABD Senatosu Bankacılık Komitesi, Facebook’un kurucusu ve CEO’su Mark Zuckerberg’e bir açık mektup yazarak şirketin kripto para projesiyle ilgili ayrıntıları paylaşmasını istemişti.

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “Facebook, kripto para borsası Coinbase’den iki yöneticiyi işe aldı”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...