Facebook’un Calibra logosu çalıntı olabilir

Facebook’un geçtiğimiz günlerde duyurduğu mobil cüzdan uygulaması Calibra’nın logosu ile debit kart şirketi Current’ın logosu arasındaki benzerlik şaşırtıyor.

Bloomberg’de yer alan habere göre, Facebook‘un kripto para projesi Calibra’nın logosu çalıntı olabilir.

Eski Morgan Stanley trader’ı Stuart Sopp, Facebook’u kendi debit kart şirketi Current’ın logosunu çalmakla suçladı.

Current’in resmi Twitter hesabından dün paylaşılan bir gönderide de her iki şirketin logosunun karşılaştırıldığı bir görselle beraber “Sadece 1 pastel boya kaldığında olan budur” ifadelerine yer verildi.

Sopp ise New York, Montauk’ta düzenlenen Brainstorm Finance konferansında konuyla ilgili olarak “Çok sinirlendim, Mark Zuckerberg’in adını birkaç kere yanlış yazdım ve birkaç kez tweet atıp sildim. En güçlü ve en zengin insanlar bizi kopyalarak etkin bir biçimde kestirmeden gidiyorlar.” dedi.

 

Current CEO’su, CNBC’ye verdiği demeçte de benzerlik karşısında şoke olduğunu ve ilk gördüğünde şaka zannettiğini söyledi.

Ayrıca Sopp, dün gece Twitter’da Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg’i fikirlerini çalmakla suçlayan Cameron ve Tyler Winklevoss’a mesaj göndererek, “Şimdi ne hissettiğinizi anlıyorum.” yazdığını anlattı.

Facebook’tan henüz herhangi bir açıklama gelmedi.

Calibra, Facebook’un kripto parası Libra için oluşturduğu bir mobil cüzdan. Şirket, bu cüzdanı Libra’nın saklanması ve para birimleriyle değiştirilmesi için inşa etmişti.

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “Facebook’un Calibra logosu çalıntı olabilir”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...