Fiziksel Bitcoin vadelisi oyunu kızışıyor

ABD merkezli Bitcoin türev borsası LedgerX de Bakkt, Seed CX ve ErisX gibi fiziksel Bitcoin vadelisi sunmak için başvuru yaptı. Dört şirketin tamamı CFTC’den gelecek onayı bekliyor.

CoinDesk’te yer alan habere göre kripto para türev ürünleri sağlayıcısı LedgerX, fiziksel teslimli Bitcoin vadelileri sunan ilk Amerikan şirketi olmayı planlıyor.

Şirket, Pazartesi günü yaptığı açıklamada LedgerX’in müşterilerine fiziksel teslimli Bitcoin vadelileri sunmasına olanak tanıyacak bir sözleşme piyasası lisansı için başvuru yaptığını duyurdu. CME Group ve CBOE tarafından sunulan Bitcoin vadelilerinin aksine fiziksel teslimli Bitcoin vadelileri, nakit parayı değil, doğrudan Bitcoin alışverişini zorunlu kılıyor.

Belki de daha da önemlisi, LedgerX’in risk ve operasyon direktörü Juthica Chou, bu yeni ürünleri ile bireysel yatırımcıları hedefleyebileceklerini söyledi.

Chou, “Her türden müşteriye hizmet verebileceğiz. Kurumsal müşterilerle sınırlı kalmayacağız.” dedi.

Chou, şirketin 2018 yılının Kasım ayında vadeli işlem sözleşmeleri sunmak için lisans aldığını ve o zamandan bu yana ABD Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu (CFTC) ile yapıcı bir diyalog içinde olduklarını ifade etti. LedgerX yöneticisi, CFTC’nin LedgerX’in başvurusunu ne zaman onaylayabileceği konusunda bir yorumda bulunmadı.

Komisyon, şimdiye kadar LedgerX’e iki lisans verdi.

TD Ameritrade tarafından desteklenen bir girişim olan ErisX, Bain Capital Ventures tarafından desteklenen kripto para borsası Seed CX ile New York Borsası’nın ana şirketi Intercontinental Exchange’in oluşturduğu Bakkt dahil olmak üzere birkaç büyük şirket halihazırda fiziksel teslimli Bitcoin vadeli sözleşmeleri sunmayı planlıyor. Bu şirketlerin tamamı ürünleri için yasal onay bekliyorlar.

Sending
User Review
0 (0 votes)
Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “Fiziksel Bitcoin vadelisi oyunu kızışıyor”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...