Geçen Ayın En Başarılı Kripto Para Borsaları Açıklandı

CryptoCompare son birkaç haftaya ait verileri değerlendirdi ve Haziran 2019 itibarıyla sektörün en iyi kripto para borsalarının yer aldığı bir liste hazırladı.

Kripto para borsalarını sıralamak ve en iyi borsanın hangisi olduğunu bulmak için özel bir araştırma yapan CryptoCopare, 1-30 Mayıs tarihleri arasında topladığı veriler üzerinden bir çalışma yaptı. CryptoCompare yaptığı bu araştırma sırasında coğrafya, yasal değerlendirme, yatırım durumu, şirket kalitesi, veri denetimi, pazar kalitesi ve ticaret gözetimi gibi birbirinden farklı unsurları göz önüne aldı.

CryptoCompare’in araştırmalarına göre listenin başını ABD merkezli borsalardan Coinbase çekiyor. Coinbase’i sırasıyla Poloniex ve Bitstamp takip ederken dünyanın ticaret hacmi bakımından en büyük borsası olan Binance listenin sekizinci sırasında yer alıyor.

Yapılan bu araştırmaya göre özellikle ABD, Güney Kore ve Japonya gibi ülkelerdeki kripto para borsaları epey iyi durumdayken Malta merkezli borsaların durumunun pek iyi olmadığı görülüyor.

CryptoCompare ayrıca düşük riskli, yani AA olarak adlandırılan yalnızca altı borsa olduğunu ve bunların Coinbase, Poloniex, Bitstamp, BitFlyer, Liquid ve itBit olduğunu belirtiyor. Yapılan araştırmalara göre bu borsalar, toplam ticaret hacminin yanızca yüzde 3’lük kısmını oluşturuyorlar.

CryptoCompare’in bu araştırmasının yalnızca mayıs ayı genelindeki verileri kapsadığını ve şu an için sadece haziran ayında geçerli olduğunu belirtmek gerekiyor.

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “Geçen Ayın En Başarılı Kripto Para Borsaları Açıklandı”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...