Güney Kore’de Bitcoin çılgınlığı hız kazandı

Güney Koreli bir kuruluşun yaptırdığı ankete göre, her geçen gün daha fazla Güney Koreli kripto para alırken, mevcut yatırımcılar da ellerindekini artırıyor.

Cointelegraph’ın Arirang Daily News’ten aktardığına göre, daha önce görülmemiş şekilde her geçen gün daha fazla Güney Koreli kripto paralara yatırım yapıyor.

Kore’nin kâr amacı gütmeyen sivil toplum kuruluşu Finansal Yatırımcıları Koruma Vakfı’nın 2018’in Aralık ayında yaptırdığı anketin sonuçlarının paylaşıldığı habere göre, ankete katılan 2,500 yetişkinin %7.4’ü kripto para satın almış.

Sektörün 2018’de hack olayları ve düzenleyici tehditleri gibi çeşitli engellerle karşılaşmasına rağmen, kripto para satın alanların oranındaki artış dikkat çekiyor.

Anket sonuçlarına göre, değişen sadece kripto para satın alanların sayısı değil. Önceden kripto para sahibi olanların çoğu da, eskiden aldığından çok daha fazlasını satın alıyor.

Haberde, kişi başına düşen ortalama kripto para yatırımının 2017’ye göre %64’lük bir artışla 6,000$ olarak gerçekleştiği belirtiliyor.

Yine ankete göre, en yaygın kripto para alıcıları 50’li yaşlardakiler ve onları 30 – 40 yaş grubu takip ediyor.

Bu arada Bitcoin’in Nisan ayıyla birlikte 5,300$’lara tırmanması Güney Kore pazarına özgü bir yükseliş eğiliminin, yani Kimchi Primi’nin yeniden ortaya çıkmasına neden oldu.

Bilmeyenler için Kimchi Primi, Güney Kore borsaları ve diğer borsalar arasındaki fiyat farkını tanımlamak için kullanılıyor. Aralık ayında Bitcoin, 19,500 dolara ulaştığı sırada Güney Kore borsalarındaki Bitcoin fiyatları, 25,000 dolardaydı.

Tüm bunlarla birlikte, piyasa oyuncuları için sorunlar da sürmekte. Geçtiğimiz hafta Güney Kore’nin büyük kripto para borsalarından biri olan Coinnest kepenk kapatırken, diğer bir dev Bithumb da 18 milyon dolar zarara mal olan Mart ayında uğradığı hack saldırısının etkileriyle boğuşmaya devam ediyor.

Sending
User Review
0 (0 votes)
Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “Güney Kore’de Bitcoin çılgınlığı hız kazandı”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...