Hindistan’da Bitcoin primi 1000 dolara çıktı

Son dönemde yasaklarla gündeme gelen Hindistan’da 1 Bitcoin 11,700$’dan satılıyor ve bu durumun nedeni olarak ülkede Bitcoin almanın oldukça zor olması gösteriliyor.

Hindistan‘da hâlâ Bitcoin alınıp satılabilen az sayıdaki kripto para borsalarından biri olan Bitbns’de, bir Bitcoin’in fiyatı 817,400 Hint Rupi’si yani 11,700$.

TSİ 15.45 itibariyle küresel kripto para borsalarında yaklaşık 10,700$’dan işlem gören Bitcoin‘in Hindistan’da yaklaşık 1000$’lık bir farkla satılması, muhtemelen bu ülkede Bitcoin almanın zorluğundan kaynaklanıyor.

TrustNodes’ta yer alan habere göre, hükümetinin kendisinin kripto paralarla ilgili tüm uluslararası işlemlerini engellediğini belirten Hindistanlı bir kripto para kullanıcısı, şunları söylüyor:

“Yerel kripto para borsalarının yerel parayla iş yapmaları yasak. Bankalar bana kripto para almamam için uyarı mektupları gönderiyor. Banka hesaplarımdan ikisi kapatıldı ve bakiye çeki evime gönderildi. Hükümet sürekli olarak insanlardan kripto paraları bırakmalarını istiyor ve hapisle tehdit ediyor. Ekonomik danışman bile kripto para satın almanın döviz sahteciliği olduğunu söyledi. Ayrıca, 7 Temmuz’da yürürlüğe girmesi planlanan bir yasa tasarısıyla kripto paralarla ilgilenenlere 10 yıllık bir hapis cezası ve çeşitli para cezaları öngörülüyor.”

Hindistan Maliye Bakanlığı eski sekreteri Haleem Khan, kısa süre önce bu yasa taslağıyla ilgili ne düşündüğü sorulduğunda, bunda yanlış bir şey göremediğini söylemişti.

Yine Reuters’tan gelen haberlere göre, Hindistan’da Reddit ve Telegram engellenmiş durumda. Ayrıca, Citibank India’nın PayPal ödemelerini bloke ettiği haberleriyle birlikte, ülkede PayPal’e erişimin de sıkıntılı olduğu söyleniyor.

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “Hindistan’da Bitcoin primi 1000 dolara çıktı”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...